Twitter'ın CEO'su istifa etti: Haberi Twitter hesabından duyurdu

Twitter CEO'su Jack Dorsey'in görevinden istifa ettiği açıklandı. Dorsey, Twitter hesabından yaptığı açıklama ile istifasını doğruladı.

Twitter'ın CEO'su istifa etti: Haberi Twitter hesabından duyurdu

Twitter'ın kurucularından ve şirkette uzun süredir CEO'luk görevini yürüten Jack Dorsey, şirketin de doğrulamasının ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda istifa ettiğini duyurdu.
Açıklamanın tamamı Dorsey'in kendi Twitter hesabından geldi. Dorsey, "Şirketimizde yaklaşık 16 yıl görev yaptıktan sonra, nihayet ayrılma zamanımın geldiğine karar verdim" diye yazdı.
CEO, Twitter yönetim kurulu tarafından desteklenen biri olan Parag Agrawal'ı halefi olarak atadı ve ayrıca bu geçiş sırasında destekleri için tüm Twitter çalışanlarına teşekkür etti. Dorsey'den boşalan koltuğa geçici süreliğine de olsa Parag Agrawal'ın getirileceği düşünülüyor.
16 yılı aşkın süredir Twitter'da çeşitli görevler yürüttüğünü belirten Dorsey, "Bunun benim kararım olduğunu bilmenizi istiyorum. Elbette benim için zor bir karardı. Bu hizmeti ve bu şirketi seviyorum" ifadelerini kullandı. Dorsey, "Şirketlerini kendi egolarına tercih eden çok fazla kurucu yok. Bunun doğru hareket olduğunu kanıtlayacağımızı biliyorum" diye ekledi.