'Uçankuş TV'ye kayyum atandı... Can Tanrıyar'ın hisselerine tedbir konuldu'

Gazetecilerin maaşlarının ödenmemesiyle gündeme gelen Uçankuş TV'ye kayyum atandığı, kanalın sahibi Can Tanrıyar'ın hisslerine de tedbir konulduğu iddia edildi.

'Uçankuş TV'ye kayyum atandı... Can Tanrıyar'ın hisselerine tedbir konuldu'

Yapımcı Can Tanrıyar'ın patronu olduğu Uçankuş TV, geçen günlerde gazetecilerin maaşlarını ödememesiyle gündeme geldi.

Çalışanlarına aylardır maaş veryemen Can Tanrıyar’ın, 80 basın emekçisini tazminatsız olarak işten çıkardığı kaydedildi.

Medyaradar'ın haberine göre, Can Tanrıyar'ın kanaldaki ortağı iş insanı H.E. mahkemeye başvuru yaptı. Yapılan başvuruda, Tanrıyar'ın yasadışı işlemler yaptığı, ticari defterlere ulaşılamadığı ve delillerin yok edilmesi tehlikesi olduğu iddia edildi.

Tanrıyar'ın ortağının iddialarının ardından harekete geçen İstanbul 15. Asliye Ticaret Mahkemesi, Can Tanrıyar ile Ali Tanrıyar'ın Uçankuş'taki hisselerine ihtiyati tedbir koydu. Böylelikle, hisselerin başkalarına satış veya devrinin önünü kesti.

Öte yandan mahkeme Uçankuş TV'ye kayyum görevlendirmesi de yaptı. Mahkemenin aldığı karara göre; göreve başlayacak olan kayyum, göreve başladıktan sonra her 4 ayda bir ayrıntılı bir rapor düzenleyerek şirketin mali durumunu ve ortak yapısı hakkındaki bilgileri mahkeme heyetine iletecek.