Üçok’a ‘Akar’a hakaret’ten 6 ay hapis cezası

featured

Emekli Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok’a, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve komuta kademesini ’15 Temmuz darbe girişiminden dolayı sorumlu tuttuğu’ gerekçesi ile ‘hakaret’ suçundan 6 ay 7 gün hapis cezası verildi. Üçok’un cezası ertelendi.

Ankara 20. Asliye Ceza Mahkemesi’nde önceki gün yapılan karar duruşmasında hükmü açıklayan Hakim Celal Savaş, Üçok’un Askeri Ceza Kanunu’nda belirtilen “Astlık-üstlük münasebetlerini zedelemeye, amir veya komutanlara karşı güven hissini yok etmeye matuf olarak alenen tahkir veya tezyif edici fiil ve hareket” suçundan 6 ay 7 gün hapis cezasına mahkum edildiğini açıkladı.
Üçok sosyal medya hesabından 15 Temmuz sürecinin sorumlusunun Genelkurmay Başkanı olduğu ve yargılanması gerektiği yönünde paylaşımlarda bulunmuştu. Hazırlanan iddianamede Üçok hakkında 6 aydan 3 yıla kadar hapis istenmişti.

Üçok’a ‘Akar’a hakaret’ten 6 ay hapis cezası

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 sene önce

    Darbe yapan ordunun genel kurmay başkanının o gece darbecıler tarafından alıkonması birinci suçu, ertesi sabah millet devleti kurtardığında serbest kalınca intihar etmemesi ikinci suçu, birkaç saat sonra cumhurbaşkanının yanına Mehmet Dişli ile gitmesi üçüncü suçu, görevine devam etmesi dördüncü suçu, terfi alır gibi bakan olması beşinci suçu ve bakan olduktan sonra darbe gecesi darbecilerle çatışan komutanları tek tek saf dışı bırakması da altıncı ve en büyük suçu. Bu adamı eleştiren hapse giriyor. Tuz koktu sanki.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!