UEFA kupasında bayrak skandalı! Adeta Türkiye'nin damarına basıyorlar

UEFA Avrupa Ligi kupasını, Inter'i 3-2 yenen Sevilla kazandı. Kupa üzerinde Türk bayrağı ile Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin tüm adayı temsil ediyormuş gibi gösteren sözde bayrağının yan yana konması dikkat çekti.

UEFA kupasında bayrak skandalı! Adeta Türkiye'nin damarına basıyorlar

Veryansın Tv

Avrupa futbolunun kulüp düzeyindeki iki numaralı kupasının sahibi, İspanyol ekibi Sevilla ile İtalya'nın Inter takımı arasındaki maçla belli oldu. UEFA Avrupa Ligi kupasını, Inter'i 3-2 yenen Sevilla kazandı.

Sevilla'nın havaya kaldırdığı kupada, Türk bayrağı ile tüm adayı temsil ediyormuş gibi gösterilen Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin sözde bayrağının yan yana konması dikkat çekti. 

KKTC'yi ve varlığını yok sayan sözde bayrağın özellikle Türk bayrağı ile yan yan konması, Avrupa'nın siyasi tavrını spora kadar taşıdığı yorumlarına neden oldu.

Emekli Tümgeneral Beyazıt Karataş, bu durum üzerine sosyal medyada Türkiye Futbol Federasyonu'na uyarılarda bulundu.

Karataş şu ifadeleri kullandı:

#UEFAEuropaLeague #UEFAAvrupaLigi #Kupa2 final maçı öncesi kupa üzerinde bulunan ülke bayraklarında #Türkiye ile #GKRY (sözüm ona tüm Kıbrıs'ı temsilen) yan yana konmuş olduğu görülmüştür. @TFF_Org dikkatine sunuyorum. Hangi amaçla olursa olsun kabul edilemez. Fotoğraf örnektir.

Özellikle ifade ediyorum. Uluslararası kullanılan hiçbir isim sıralamasına uymuyor (T ve C). #Türk takımları eğer kurada çıkarsa ceza almamak için #GKRY'e gidiyor, onlarda geliyor. Eğer spor kardeşliktir diye bir yol bulmuşlarsa bu kadar olmaz. @TFF_Org 'un dikkatine sunuyorum.