UEFA’dan EURO 2020 kararı

UEFA, EURO 2020'yi 1 yıl erteleme teklifini ülkelere, kulüplere ve futbolculara sundu. Teklif, taraflarca kabul edildi.

UEFA’dan EURO 2020 kararı

UEFA, 12 farklı şehirde oynanması planlanan EURO 2020‘yi koronavirüs salgını nedeniyle erteleme teklifini 55 üye ülkeye, 250 kulübü temsil eden Avrupa Kulüpler Birliği’ne ve oyuncuları temsil eden FIFPro’ya sundu.

beIN Sports İtalya muhabiri Tancredi Palmeri ve New York Times muhabiri Tariq Panja’nın haberine göre; UEFA; EURO 2020 organizasyonunu 1 yıl sonraya erteleme teklifini sundu. Teklif, soru iletilen taraflarca kabul edildi.

Böylece, EURO 2020’nin 2021 yazında yapılması yönündeki karar verilmiş oldu. Bu kararın UEFA Yönetim Kurulu tarafından onaylanması gerektiğinin de altı çizildi.

ŞAMPİYONLAR LİGİ VE AVRUPA LİGİ ASKIYA ALINDI

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin ve genel sekreter Theodore Theodoridis, koronavirüs tehlikesi geçene kadar UEFA Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi’nin de askıya alındığını duyurdu. Bu iki organizasyonun tehlike geçmesinin ardından devam etmesi bekleniyor.

UEFA ayrıca iki çalışma grubunun oluşturulduğunu duyurdu. İlki organizasyon takvimleri ile ikinci grubun ise alınan kararların ekonomik sonuçlarıyla ilgineceğini duyurdu. Öte yandan salı günü 55 federasyon başkanı ve genel sekreterleri ile bilgi vermek amacıyla toplanılacağı açıklandı.