Uğur Dündar Yılmaz Özdil’le tartışmasını böyle noktaladı: Mesele kapanmıştır

Uğur Dündar Yılmaz Özdil’le olan tartışmasını noktaladı… Dündar “Mesele benim için kapanmıştır. Yılmaz Özdil benim kardeşim olarak kalacaktır.” dedi.

Uğur Dündar Yılmaz Özdil’le tartışmasını böyle noktaladı: Mesele kapanmıştır

Yılmaz Özdil'in Sezgin Baran Korkmaz'la ilgili söylediği imalı sözlere Uğur Dündar’ın sert tepki vermesinin ardından başlayan tartışmaya ilişkin yeni bir gelişme yaşandı. 

Tele 1 canlı yayınına katılan Dündar “Mesele benim için kapanmıştır. Yılmaz Özdil benim kardeşim olarak kalacaktır” dedi.

‘MESELE KAPANDI, YILMAZ KARDEŞİM OLARAK KALACAK’

Uğur Dündar konuya ilişkin şunları söyledi:                                        

Sosyal medya paylaşımları arasında ben o paylaşımı görmüştüm. Hem sevgili Merdan hem siz hem de sevgili Müjdat konuşmuşsunuz değerli kardeşim Yılmaz’la. Ben anlıyorum ki bir yanlış anlaşılma var. Yanlış anlaşılma ortaya çıktıktan sonra benim onun üzerine söyleyecek hiçbir lafım olamaz. Mesele benim için kapanmıştır, bitmiştir. Yılmaz benim kardeşim olarak kalacaktır. Üzgünüm böyle bir canlı yayın kazası olduğu için.”

NE OLMUŞTU?

Yılmaz Özdil'in Sezgin Baran Korkmaz'la ilgili attığı imalı tweet, usta gazeteci Uğur Dündar'In tepkisine neden olmuştu. 

Özdil, "Dürüst ve güvenilir (!) araştırmacı gazetecilerin SBK (Sezgin Baran Korkmaz) aşına su katmak istemem ama, SBK'nın kafakola aldığı gazetecilerin listesi ABD'de açılan davanın iddianamesinde yazıyor... Kimlere televizyon kanalı kurdurdukları bile orada yazıyor!" dedi.

'GÜVENİLİR ARAŞTIRMACI GAZETECİLER NİYE BAHSETMİYOR'

"SBK'nın kafakola aldığı gazetecileri, kime hangi televizyonu kurdurduklarını biliyorum ama söylemem demedim, aksine açık açık söylüyorum, ABD'deki iddianamede yazıyor... Dürüst ve güvenilir (!) araştırmacı gazeteciler niye bu mevzudan hiç bahsetmiyor diye soruyorum?" ifadeleriyle Twitter paylaşımına devam eden Özdil'e Uğur Dündar sert tepki gösterdi.

ARTI 1 İMASINDA BULUNDU

İki ismin kavgası, Artı 1'in kuruluşuna ilişkin iması nedeniyle çıktı. Dündar, kendisini en yakından tanıyan isimlerden birinin Özdil olduğunu ifade ederek, "Yazıklar olsun sana, o tweeti nasıl paylaştın" dedi.

Dündar, konuşmasının devamında, "Biri bana Yılmaz Özdil'i sorsa 'Yılmaz pis bir işe bulaşmaz' derim... Yılmaz'a da yazıklar olsun... Bitti benim için artık. Çok namuslu bir iş yapmışız, tebrik etmesi gerekirken imalı çamur. Yazıklar olsun" ifadelerini kullandı.