Uğur Mumcu’yu böyle andılar: ‘İttihat ve Terakki tetikçisi’ derdim

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin Uğur Mumcu'yu anmak adı altında liberal isimlerde düzenlediği söyleşide ilginç konuşmalar yapıldı. Aydın Engin, Uğur Mumcu'ya 'İttihat ve Terakki tetikçisi' dediğini anlattı.

Uğur Mumcu’yu böyle andılar: ‘İttihat ve Terakki tetikçisi’ derdim

Uğur Mumcu’nun ölüm günü olan 24 Ocak’ta Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Turgay Olcayto’nun sunuculuğunda bir toplantı düzenledi.

Toplantıda gazeteci-yazar Altan Öymen, T24 Yazarı Aydın Engin, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yetvart Danzikyan, Türkiye İnsan Hakları Vakfı Başkanı Şebnem Korur Fincancı katıldı.

Liberallerin buluşmasına destek olan Kadıköy Belediyesi ise tepkilerin ardından toplantı destekçileri listesinden çıkmıştı.

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yetvart Danzikyan, Uğur Mumcu’nun devlet tarafından katledildiğini iddia ederek Güldal Mumcu’nun kitabını okumalarını önerdi.

YÜZLERCE KİŞİ ÖLDÜ AMA 15 TEMMUZ’A ‘DARBE GİRİŞİMİ’ DİYEMEDİ

Şebnem Korur Fincancı da devleti hedef aldı “Devlet suç işlemeye meyillidir” dedi. Fincancı, FETÖ’nün darbe girişimine ilişkin belge olmadığını savundu.

UĞUR MUMCU’YA ‘İTTİHAT VE TERAKKİ TETİKÇİSİ’ DERDİM

Odatv’den Çağdaş Bayraktar’ın aktardığına göre Aydın Engin konuşmasında Uğur Mumcu’ya “İttihat ve Terakki tetikçisi” dediğini, Mumcu’nun da kendisine “KGB ajanı” dediği anısını anlattı.