Ulaştırma Bakanı'ndan Kanal İstanbul açıklaması: Gelecek nesiller konuşacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Kanal İstanbul tartışmalarıyla ilgili olarak ‘Gelecek nesiller bugün yaptıklarımızı konuşacak’ ifadelerini kullandı.

Ulaştırma Bakanı'ndan Kanal İstanbul açıklaması: Gelecek nesiller konuşacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, restorasyonu tamamlanan Silivri Mimar Sinan Köprüsü ile Kısa Köprü açılışında konuştu. Sözü Kanal İstanbul tartışmalarına getiren Karaismailoğlu, gelecek nesillerin ileride bugün yaptıklarını konuşacaklarını ve gurur duyacaklarını iddia ederek, projede emeği geçenlere teşekkür etti.

Bakan Karaismailoğlu, Kanal İstanbul ile ulaşım sektörü ve denizcilik alanında yeni bir çağın kapısını araladıklarını savunarak, şunları söyledi:

"Bu proje, dünyada ve ülkemizde yaşanan teknolojik ve ekonomik gelişmeler, değişen iktisadi yönelimler ile ülkemizin ulaştırma altyapıları konusundaki artan ihtiyaçları doğrultusunda ortaya çıkan bir vizyon projesidir. Kanal İstanbul Sazlıdere Köprüsü inşasıyla yapım çalışmalarına başlamıştık. Halkalı-Kapıkule hızlı tren projesinin Kanal İstanbul kapsamındaki Halkalı-Ispartakule kesiminin yapımına da başladık. Kanal İstanbul, gündelik tartışmaların ötesinde, uluslararası ölçekte bir ulaşım projesidir."