Ümit Özdağ: Afganlara geçici sığınma hakkı için çalışma başlatmışlar

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, "Şimdi Afganlılara da geçici sığınmacı hakkı vermek üzereler; İçişleri Bakanlığı'nda çalışma başlatmışlar" dedi.

featured

Ümit Özdağ, partinin Odunpazarı Meydanı’nda düzenlediği mitinge katıldı. AK Parti iktidarının sığınmacı politikalarını eleştiren Özdağ, Afganistanlı göçmenlere de sığınma hakkının ayrılması için İçişleri Bakanlığı’nca hazırlıkların yapılmasını öne sürdü. Özdağ, “Evvelsi gün Macaristan Başbakanı Antalya’ya geldi. Orada bir platformda yaptığı konuşmada, ‘Erdoğan’a, teşekkür ediyoruz. Erdoğan, sığınmacılar, mültecileri Türkiye’de Avrupa’da tutmak’yı kurtardı’ dedi. Doğru, mahvolmaktan kurtarılmış Erdoğan. Erdoğan, Avrupa’yı mahvolmaktan kurtardı ama Türkiye’yi mahvetti. kayıtlı 5, kayıtsız 2 milyon Suriyeli var. 2 milyon Afgan var. 2 milyon Afrikalı var. 11 milyon. İki milyon da dünyanın çeşitli yerlerinden gelen insanlardan, 13 milyon. Sadece ayrılan 7 milyon Suriye’nin, doğum hızıyla birlikte artıyorsa, 2040’ta burada 21 milyon Suriyeli olacak” dedi.

‘YILLADIR SURİYELİLER İÇİN ÖDÜYORUZ’

Türkiye’nin sığınmacılar tarafından işgal edilmesini sağlayan Özdağ, “Ülkemiz tüfeksiz tanksız işgal ediliyor. Şimdi ilk kez duyacağınız bir şey üyeleri, şimdi Afganlılara da geçici sığınmacı hakkı vermek üzereler; İçişleri Bakanlığı’nda çalışma başlatılmışlar. İçişleri Bakanlığı’nda, Göç İdaresi’nde , Afganistan’da da çalışıyordu, bir Afgan destekçisi Genel Müdür yardımcısı var.Afganlara geçici sığınma hakkı vermek demek, Türk plastikleri, Afganlar içinde para ödemesi demek.Yeter.Yıllar boyunca kaçak durumda olanlar için kaldık.Şimdi bir de Afganlarımızı başlatıyoruz… geçici sığınmacı uygulamalarına geçecekler” şeklinde konuştu.

Özdağ, muhalefet partilerini de eleştirerek, “Zafer Partisi dışında hiçbir sarı muhalefet partisi, Anayasa’nın ilk üç maddesini ve 66’ncı maddeyi savunmuyor. Çünkü demlenen CHP, melez İYİ Parti ve teferruat partiler, ilk üç maddeyi ve 66’ncı maddeyi savunmak amacıyla iradelerini, güçlendirilmiş parlamento rejimine geçiş belgesinde ortaya koydular” dedi. Özdağ, konuşmasının ardından partisinin aday gösterdiği belediye başkan adaylarını da sahneye çıkararak 31 Mart Yerel Seçimleri için destek istedi. (DHA)

 

Ümit Özdağ: Afganlara geçici sığınma hakkı için çalışma başlatmışlar

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!