Ümit Özdağ'dan şok iddia... İstihbarat servislerinin İstanbul senaryosunda ne var?

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, Veryansın Tv’de Gazeteci Erdem Atay’ın sorularını canlı yayında yanıtladı.

Ümit Özdağ'dan şok iddia... İstihbarat servislerinin İstanbul senaryosunda ne var?
Ümit Özdağ'dan şok iddia... İstihbarat servislerinin İstanbul senaryosunda ne var?

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ'ın açıklamalarından satır başları:

'İSTANBUL BAKANLIĞI' TARTIŞMASI

"İstanbul ne yazık ki büyük bir tehlikeyle karşı karşıya. Bu Türkiye için de tehdit. İstanbul bir depreme doğru hızla ilerliyor. 20 milyon nüfus çok dar bir alana sıkışmış durumda. 1 buçuk milyonunu yabancılar oluşturuyor, 1 milyonu Suriyeli. Birkaç sene önce bir istihbarat servisinin İstanbul'da bir iç çatışma sonrası ilçelerdeki milis gruplar arası barış görüşmeleri konulu bir senaryo çalışması yaptığını duyduk. 

İstanbul, değişik istihbarat servislerinin infazlar gerçekleştirdiği, mafyanın cirit attığı, kadınların sokaklarda yürümeye korktukları, insanların arabalarını park ederken çekindiği bir kent. Türkiye için çok değerli. Ben deprem simülasyonunu izledim, Allah korusun büyük bir depremde yüz binlerce insanımız hayatını kaybedebilir. İstanbul itfaiyesi, NewYork itfaiyesinden sonra dünyanın en başarılı ikinci itfaiyesiymiş. Ancak 30 bin evin böyle bir depremde yıkıldığını düşünün, her evin başına on kişi koyun 300 bin kişi eder...

İstanbul adeta kaderine terk edilmiş bu noktada. Biz diyoruz ki İstanbul'u hızla, devletin bütün kaynaklarını kullanarak, milli devletin bütün gücünü göstererek bu badirenin içinden çekip çıkmalıyız. Bunun içinde devletin bütün kaynaklarını, değişik bakanlıkları koordinasyon noktasında hızlı ilerletecek bir sistem geliştirmeliyiz. Bunun adı başkanlık olur, bakanlık olur bu çok önemli değil. Bu geçici bir çalışma. Önemli olan bizim şehri tekrar yaşanabilir hale getirmemiz. Yüz binlerce insanı ölümü bekler halden çıkarmalıyız."

'İSMAİL KONCUK GÖREVİNDEN AYRILDI'

"İsmail Koncuk, partimizin milletvekili Genel Sekreterlikten ayrıldı. Biz bunu arzu etmedik. Çok büyük bir fikri mesele değil."

NATO'YA BAKIŞLARI NASIL?

"NATO'nun Türkiye'ye yapacağı en büyük güvenlik katkısı NATO ülkelerinin Türkiye'ye saldırmamasıdır."