Ümit Özdağ ‘İkinci Çernobil’den seslendi: İzin vermeyeceğiz

Erzincan İliç'teki yabancı ortaklı altın madenindeki siyanür sızıntısı iddiası üzerine Ümit Özdağ bölgeye gitti. Özdağ yaptığı açıklamada" Bu konunun arkasını bırakmayacağız. Böyle bir pisliğe izin vermeyeceğiz. Bu gelecek nesillerimize karşı bir suikasttır." ifadelerini kullandı.

featured

Siyanür sızdırdığı iddialarıyla gündemden düşmeyen Erzincan İliç’teki yabancı ortaklı altın madeni genişlemeye devam ederken, madenin siyanür havuzunda sızıntı yaşandığı ve Fırat nehrini besleyen dereye karıştığı iddia edildi. Bölgede yıllardır çevre mücadelesi veren Sedat Cezayirlioğlu’nun açıklamasına göre siyanür borusundaki patlama, önceki sabah saatlerinde fark edildi. Siyanürlü atık maden sahasından çıkarak “Küçük Dere” olarak adlandırılan Sabırlı Köyü’nün deresine karıştı.

Veryansın TV , yüzde 80’i Kanada-Avusturya ortaklığında bulunan Alecer Gold ile yüzde 20’si Çalık Holding’e ait Lidya Madencilik’in olan Çöpler Altın Madeni’nin çevreye verdiği zararı aylardır gündemde tutuyordu.

Merkez medyada ve siyaset gündeminde yeteri kadar yer bulamayan maden sahası, “Türkiye’nin Çernobili” olarak adlandırılıyordu.

Zafer Partisi, kapıdaki çevre felaketiyle ilgili adım attı. Ümit Özdağ, İliç’teki durumu yerinde görmek için ilçeye gitti.

‘DOĞA SOYKIRIMI’

Özdağ siyanür havuzu önünden seslenerek, şu ifadeleri kullandı:

“Erzincan İliç’teyiz. Arkamızda siyanür havuzu var. Burada doğa soykırımı yaşanıyor. Bu soykırımı başka bir aşamaya taşıdıklarını görüyoruz. Siyanürün boruda gerçekleşen bir çatlama sonucunda dün geceden itibaren dışarıya aktığı tespit edildi. Bu siyanür nehre karışarak buradan Harran’a kadar iniyor. Türk topraklarında bu doğa katliamı uygulamasını yapanlar bunu kendi ülkesinde yapamazlar. Türkiye’ye adeta sömürge ülkesi muamelesi gösteriliyor. İktidar bırakın durdurmak, buna yardımcı oluyor. Bu kabul edilemez.

‘İZİN VERMEYECEĞİZ’

Biz Zafer Partisi olarak burada doğa katliamına karşı bulunuyoruz. Bu konunun arkasını bırakmayacağız. Türk topraklarında böyle bir pisliğe izin vermeyeceğiz. Bu insanımıza ve gelecek nesillerimize karşı bir suikasttır.”

Canlı yayını izlemek için:

 

Ümit Özdağ ‘İkinci Çernobil’den seslendi: İzin vermeyeceğiz

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 2 ay önce

    An itibariyle Zafer Partiliyim. Yolun yolumuzdur Ümit Başkan.

  2. 2 ay önce

    Ümit bey, İsmail Türk’ün bir FETÖ Sevicisi olduğu ortaya çıkmış. Bu adam asla Zafer Partisinde kalmamalı yoksa bunu hiç kimseye açıklayamazsınız..

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!