Ümit Özdağ ile İçişleri arasında 'silah' gerilimi: Soylu'nun muhalifleri olduğunu biliyorduk ama...

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı'nın açıklamasına Zafer Partisi'nden sert tepki geldi. Açıklama için 'Devlet terbiyesinden yoksun' denildi ve 'Süleyman Soylu'nun bakanlık bünyesinde muarız ve muhaliflerinin olduğunu biliyorduk ancak bu kadarını tahmin etmemiştik' ifadeleri kullanıldı. 

Ümit Özdağ ile İçişleri arasında 'silah' gerilimi: Soylu'nun muhalifleri olduğunu biliyorduk ama...

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ'ın HaberTürk'te kendisine yönelik suikast planının gizlendiğini iddia etmişti. Özdağ devamında silah ruhsatı taleplerine zorluk çıkartıldığını belirtmişti.

Özdağ, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Benim bir koruma polisim var. Tempo çok yüksek bir kişinin koruma gerçekleştirmesi mümkün değil. İçişleri Bakanlığı'na başvurduk ve hala bize bir cevap gelmedi. Bana milletvekili olduğum halde uyduruk bir gerekçe göstererek silah ruhsatı vermeyi reddettiler. Bunun üzerine Meclis Başkanı'na giderek 'iktidara geldiğiniz günden beri sizin iktidarlarınızdan hiçbir talepte bulunmadım, ama hakkımı istiyorum' dedim. Evraklara bakıp 'haklısınız' dedi. Sonra 1 hafta içerisinde silah ruhsatı çıktı.”

'ACİLEN DOKTORA BAŞVURMALI'

Bugün Özdağ'ın açıklamaları üzerine İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı imzasıyla ilginç ifadelerin yer aldığı bir açıklama yayınlandı. Resmi açıklamada devlet geleneklerinde yer almayacak bir üslubun benimsenmesi tepkilere neden olmuştu.

Açıklamada, bugüne kadar “4 ayrı silah ruhsatı verildiği” ifade edilerek Özdağ'a “Acilen doktora başvurması” tavsiye edildi. Devamında “Basın mensupları ve takipçilerine önerimiz ise bu kişiyi ciddiye almamalarıdır” denildi.

Açıklamanın tamamı şöyleydi:

Zafer Partisi'nden söz konusu açıklamaya sert tepki geldi.

Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Av. Uğur Tarhan imzalı açıklamada şöyle denildi: