Ümit Özdağ ile Rifat Serdaroğlu arasında ‘Sinan Oğan’ polemiği

Doğru Parti lideri Rıfat Serdaroğlu'ndan Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ'a, “Sinan Oğan” soruları geldi.

featured

Genel seçimlerden önce ATA İttifakı içinde Zafer Partisi ile birliktelik kuran ancak, ortak aday konusunda anlaşamayınca ittifaktan ayrılan Doğru Parti lideri Rifat Serdaroğlu’ndan Ümit Özdağ’a sorular geldi.

Sözcü Tv’nin konuğu olan Özdağ, canlı yayında gelen sorulara sert yanıtlar verdi.

Serdaroğlu, Özdağ’a şu soruları yöneltti:

Ümit Özdağ İstanbul ve Ankara’da kazanamayacak aday çıkartmakla, AKP-MHP ve Hüda Par’a çalışmış olmuyor mu?

Sinan Oğan son iki ayda 120 milyon liralık mal aldı, paranın kaynağını biliyor mu?

– Ümit beyin tek başına Oğan’ı Cumhurbaşkanı adayı göstermesi, Oğan’ın Murat Kurum’a destek açıklaması, Ümit beyi Oğan’la aynı çizgiye getirmek değil midir?

– Plana sadakat nedir?

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, hem canlı yayında hem de sosyal medya hesabında Serdaroğlu’nun sorularına şöyle yanıt verdi:

“- Henüz seçime girme yeterliliği olmayan Doğru Parti’nin gayri resmi genel başkanı olan Rıfat Serdaroğlu’na cevabım.

– Serdaroğlu genel seçimlerden sonra Zafer Partisi’ne kendi çevresi tarafından da eleştirilmesine rağmen her fırsatta saldırmıştır. Kendisine bugüne kadar hiç cevap vermedim. Ancak katıldığım tv programına soru yollamış. Bundan dolayı cevaplandırdım.

– En son Yerel seçimlerde neden aday çıkardığımızı, Neden CHP lehine çekilmediğimizi sormuş. “İstersen partiyi de kapatalım” diye böyle seviyesiz bir soruya cevap verilebilir.

– Rıfat bey, seçimlere katılmayacak ise neden parti kurduğunu (kurmaya çalıştığını diyelim) önce arkadaşlarına izah etmelidir.

– Zafer Partisi seçmenin yüzde 92.4’ünü kapsayan bir alanda seçimlere katılmaktadır. Genel Başkanı ve kadroları boş zamanlarında toplanıp laf ebeliği değil en büyük imkansızlıklar altında vatan savunması yapmaktadır. Zafer Partisi 13 milyon sığınmacı ve kaçak ile işgal edilen ülkemizi savunan son savunma hattıdır.

– Bu savunmadan dolayı Arkadaşlarımız tutuklanmakta, partimize her gün iktidar tarafından operasyon yapılmaktadır.

– Zafer Partisi, Saray rejimi ile sarı muhalefet arasında Türkiye’yi ve Atatürk ilkelerini savunmak konusunda gösterdikleri saldırı/zaaf ile ilgili fark görmemektedir.

– Rıfat Serdaroğlu, bana ATA ittifakının adayı Sinan Oğan ile ilgili soru sormuş, cevabını verdim. Sinan Oğan Zafer Partisi üyesi hiç olmadı.

ATA İttifakı Oğan’ı aday göstererek 1) seçimin 2. Tura kalmasını, Erdoğan’ın 1. Turda kazanmasını engellemiştir. 2) HDP siyasetin belirleyicisi olmaktan çıkmıştır. 3) Atatürk çizgisinde Türk milliyetçiliği seçimi büyük ölçüde belirlemiştir. 2. Turun kazanılmaması Zafer Partisi’nin değil 6’lı masanın suçudur.

– 2. Turda Oğan ile yollarımız ayrılmıştır. Ayrıldıktan sonra Siyasi olarak Oğan’ın yaptığının hesabını Oğan verir.

– Rıfat Serdaroğlu ise Tansu Çiller’in genel başkan yardımcısı ve Sağlık Bakanıdır. Erdoğan’a iktidar yolunu açan DYP-ANAP kavgasının mimarlarından birisidir.

– Bu konumu ile genel başkanını Çiller’in siyasi ortağı olarak yaptıklarının hesabını vermeden Zafer Partisi’ne ne yapacağını söylemesi ve hesap sorması siyasi komedyenliktir.”

Ümit Özdağ ile Rifat Serdaroğlu arasında ‘Sinan Oğan’ polemiği

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

  1. 6 Mart 2024, 21:56

    İktidarla beraber Ümit Özdağ’a saldırıyorlar.

  2. 6 Mart 2024, 19:15

    Diyelim Sinan oğan para gözlü ve saraydan para aldı ve Erdoğan’ın lehine davrandı. Ya, pontusçu Ekrem/Kılıçdaroğlu lehine davransaydı daha iyi miydi? Yoksa 2. Turda hem Erdoğan ve hem Kılıçdaroğlu karşısında dursaydı ve müstakil aday olsaydı ve ülkeyi aylarca siyasi açmazlığa sokdaydı daha iyi miydi? En azından partilerimiz ilk defa kazanmak için Kürt açılımı, göt açılımı falan durumlara düşmedi. Bunu gören yokmu?

  3. 6 Mart 2024, 12:42

    Sinan Oğan, Ümit Özdağ’ın en büyük açığı olmaya devam ediyor, edecek!

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!