Ümit Özdağ’dan Akşener’e ‘Mansur Yavaş’ mesajı… ‘İl başkanlarından genel başkanlara sıçrasa…’

Ümit Özdağ, “Hedef seçimlere kadar 3 milyon Suriyeliye vatandaşlık vermektir" dedi. İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun Mansur Yavaş çıkışını hatırlatan Özdağ, Akşener'e mesaj gönderdi: Bu kedi göz açılması, il başkanlarından genel başkanlara sıçrasa ne güzel olacak.

featured

MERVE DUMAN / VERYANSIN TV

Kamera: BURAK ALBAYRAK

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, “Önemli bir çağrıda bulunacağım” diye duyurduğu basın toplantısını bugün partisinin genel merkezinde yaptı.

Özdağ, “Türkiye bir seçim zeminine her geçen gün daha hızlı bir şekilde ilerlemektedir ve bu seçim zeminine girerken Türk demokrasisi ve Türk devletinin varlık ve birliğini tehlikeye atacak bir gelişme Türkiye’nin karşı karşıya olduğu en ağır tehdittir.” ifadelerini kullandı.

‘TÜRK MİLLETİNİN OMUZLARINDA 13 MİLYON SIĞINMACI VE KAÇAĞIN YÜKÜ VAR’

Özdağ, sözlerine şöyle devam etti:

“En son Trabzon’da yaptığım basın toplantısında da Türkiye’de 13 milyon sığınmacı ve kaçağın olduğunu devlet resmi belgelerindeki gerçek sayının bu olduğunu paylaşmıştım. Biz Zafer Partisi olarak bu haftaya kadar sayının 10 milyonu aştığını ifade ediyorduk. 6 ay kadar önce aslında sayının 13 milyon olduğunu bir devlet kurumundan öğrenmiştim. Ancak ben tek bir kaynaktan gelen bilgiyle asla açıklama yapmam. 2 değişik kurumdan daha bu 13 milyon rakamını öğrenince Türk kamuoyuyla paylaştım. Türk halkının omuzlarında 13 milyon sığınmacı ve kaçağın oluşturduğu büyük yük var. Ve bu sayı azalmıyor ne yazık ki devam eden göçlerle her geçen gün artıyor ama sadece 13 milyonun üzerine yeni rakamlar eklenmiyor. Aynı zamanda seçimlere doğru ilerlerken her geçen gün daha fazla sığınmacıya ve kaçağa vatandaşlık veriliyor.”

‘TÜRK VATANDAŞLIĞINI HANGİ ZEMİNDE VERİYORSUNUZ?’

“22 Temmuz’da Vatandaşlık ve Nüfus İşleri Genel Müdürlüğü’nün önüne giderek bir basın açıklaması gerçekleştirmiştik. Orada 64 bin 540 Irak vatandaşına, 56 bin 385 İran vatandaşına, 54 bin 327 Afrika ülkelerinden gelen insanlara, 13 bin 327 Pakistan vatandaşına ve 37 bin 813 Afgan vatandaşına Türk vatandaşlığı verildiğini ifade etmiştim. Tabii 3 bin 716 Mısır vatandaşı, 14 bin 928 Azerbaycan vatandaşı, 3 bin 821 Özbekistan vatandaşı, 4 bin 782 Türkmenistan vatandaşı, bin 784 Ermenistan vatandaşı, 437 Sudi ve 613 Ürdün vatandaşına Türk vatandaşlığı verildiğini ifade etmiştim.” diyen Özdağ, şunları söyledi:

“Hemen Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü bir yalanlama yayınladı. Ancak geçtiğimiz günlerde Süleyman Soylu, benim bir ay önce açıklamış olduğum vatandaşlık verilen Afgan sayısından bin 481 tane daha fazla Afgan’a Türk vatandaşlığı verildiğini açıkladı.”

İçişleri Bakanlığına seslenen Özdağ, “Şimdi bu Afganlar Türkiye’de geçici sığınmacı değil. Afganların çoğu kaçak. Kaçaklara da vatandaşlık veriyorsunuz. Hangi hukuki zeminde veriyorsunuz bu vatandaşlığı? Vatandaşlık verdiğiniz Afganların sayısını açıkladınız. Şimdi 13 bin 307 Pakistanlıya vatandaşlık verdiniz mi? Vermediniz mi? Bunu açıklayın. Verdiyseniz ölçütünüz ne? Bunlar sınırdan geçip mi gelmişler? Kaçaklar mı? Türkiye’de hangi statüyle bulunuyorlardı ki vatandaşlık aldılar?” sorularını yöneltti.

‘MATEMATİK BİLE YALAN SÖYLEDİĞİNİZİ GÖSTERİYOR’

“Vatandaşlık verilen Suriyeli sayısı 22 Temmuz 2022 itibarıyla 1 milyon 476 bin 368. Sadece İstanbul’da günde 70 aileye veriliyor. 70 aile dediğimiz zaman bunu 7 ya da 8 ile çarpacaksınız. Anne baba ve 5 ya da 6 çocuk.” diyen Özdağ, şöyle devam etti:

Süleyman Soylu’nun açıkladığı rakamlarda ise 120 bin yetişkin, 90 bin çocuk var. 120 bin yetişkinin yarısı kadın, yarısı erkek. Yani aile başına 1.5 çocuk düşüyor. Bu vatandaşlık verilen Suriyeliler aile büyüklüğü açısından İsviçre standartlarına mı çekildi? Matematik bile sizin yalan söylediğinizi gösteriyor.

‘VATANDAŞLIK İŞLERİ DOĞRUDAN SARAYDAN YAPILMAYA BAŞLANDI’

Hal böyleyken kısa bir süre öncesine kadar saraydan Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne vatandaşlığa alınması istenen yabancıların listesi istisnai vatandaşlık listesi olarak yollanırken son gelişmede vatandaşlık işlerinin doğrudan saraydan yapılmaya başlandığına dair bilgi. Çünkü hedef seçimlere kadar 3 milyon Suriyeliye vatandaşlık vermektir. Bu seçmen ithali yoluyla Türkiye’de milli iradenin tahrip edilmesidir. Türkçe bilmeyen seçmenle Türkiye’nin milli iradesini temsil edemezsiniz. Seçim sandığı başkanı olarak, üst kurul başkanları olarak atadıklarınızın sizden yana tavır alacağını varsaydığınızı da biliyoruz.”

‘O RAKAMLAR KILIÇDAROĞLU VE AKŞENER’E DE GİTTİ’

Zafer Partisi olarak bizim dışımızdaki tüm muhalefeti iktidarın yalanlarına ortak olmamaya davet ediyoruz. Kemal Kılıçdaroğlu’nu, Meral Akşener’i ve diğerlerini iktidarın Türk halkını aldatmak için yapmış olduğu bu oyuna, bu kumpasa dahil olmamaya davet ediyoruz. Kılıçdaroğlu, vatandaşlık verilen ve seçmen olan yabancıların sayısını bildiğini söylüyor. Altılı masada kriter olarak Süleyman Soylu’nun vermiş olduğu 200 bin rakamı alıyor. Bu nasıl bir aymazlık! Nasıl inanıyorsunuz buna? Seçmen listelerinin nasıl manipüle edileceğine dair bir bilginin hem Sayın Kılıçdaroğlu’na hem Sayın Akşener’e ayrıntılı bir şekilde kıdemli bir politikacı ve eski bir bakan tarafından brifing şeklinde verildiğini biliyorum. Benim vermiş olduğum rakamın dışında bu kişinin de “Yapmayın, etmeyin 1 milyon 300 bin yabancıya vatandaşlık verdiler.” diye Kemal Bey’i ve Meral Hanım’ı uyardığını biliyorum. Buna rağmen eğer susuyorsanız ve bu konuda “ sorun yok” diye açıklama yapıyorsanız kendi seçmeninizi aldatıyorsunuz demektir.”

‘MANSUR YAVAŞ’I ADAY GÖSTERMEYE DAVET EDİYORUM’

Mansur Yavaş cumhurbaşkanı adayı olsun” çağrısını yineleyen Özdağ, “Bunu yapmadığınızı ispatlamak için elinizde bir fırsat var. Sayın Kılıçdaroğlu, Sayın Akşener, Sayın diğer altılı masada oturan liderler sizi tekrar sağduyuya, Türk milletinin egemenlik hakkını savunmaya, bu vatandaşlık verilerek Türkiye’de milli iradeyi tahrip etme çalışmasına karşı cephe almaya ve artık altın gününe dönüşen altılı masa toplantılarıyla milleti oyalamayı bırakıp Sayın Mansur Yavaş’ı aday göstermeye davet ediyorum.” dedi.

‘GÜNAYDIN, YENİ Mİ UYANDINIZ?’

“Nisan ayında yapmış olduğumuz teklifi tekrarlıyoruz.” diyen Özdağ, Sayın Mansur Yavaş’ın arkasındaki destek nisandan bu yana daha da artmıştır. Bizim aylar önce gördüğümüzü şimdi altılı masanın diğer siyasetçileri de televizyonlarda “Sahada Mansur Bey görülüyor.” diye ifade etmeye başladılar. Günaydın, yeni mi uyandınız? Kedi yavrusunun gözü 3 günde açılıyor. 5 ayda gözünüz yavaş yavaş açıldı. Bu kedi göz açılması, il başkanlarından genel başkanlara sıçrasa ne güzel olacak. Mesele ne yazık ki olağanüstü ciddi ve önemli. Türkiye’nin geleceğinin karanlık süreçlere terk edilmemesi, ülkemizin istilasının durdurulması, milli irademizin sakatlanmasının engellenmesi biz Zafer Partisi olarak şu ana kadar yapmış olduğumuz, milli iradeyi temsil eden politikalarımızı kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz. Ve Türk siyasetinin önünü açmak için gereken her hamleyi diğer partiler yapmaya hazır olmadan yapmaya hazır olduğumuzu da değerli Türk kamuoyuyla saygılarımızı sunarak paylaşacağız.” ifadelerini kullandı. 

‘İSİMLER RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANSIN’

Bir gazetecinin “Verdiğiniz vatandaşlık sayılarını nasıl ispatlarsınız?” sorusu üzerine Özdağ, “Benim bir çağrım var. Vatandaşlık verilenlerin sayısını resmî gazetede yayımlayın. 200 bin çıkarsa ben özür dilemeye hazırım” dedi.

İYİ PARTİ İL BAŞKANI KAVUNCU NE DEMİŞTİ?

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, önceki gün HaberTürk’te katıldığı canlı yayında Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda sahada adaylık için en çok duydukları ismin Mansur Yavaş olduğunu söylemişti.

thumbnail
İlişkili Haber

İYİ Partili Buğra Kavuncu: En çok duyduğumuz isim Mansur Yavaş

Ümit Özdağ’dan Akşener’e ‘Mansur Yavaş’ mesajı… ‘İl başkanlarından genel başkanlara sıçrasa…’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 1 ay önce

    kk soyluyu doğrulayarak fena patladı.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!