Ümit Özdağ’dan Ali Babacan’a: Utanmazlığa nefis bir örnek

Millet İttifakı’nın ortak Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ arasındaki protokole ilişkin konuşan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, "Bir tarafta 6 partinin mutabakatı var, bir tarafta da gizli bir anlaşma var. Bunun uygulama günü geldiğinde ne olur bilmiyorum. Bir tarafta hukuk var bir tarafta apar topar yapılmış bir iş var." dedi. Özdağ, Babacan'a sosyal medya hesabı üzerinden yanıt verdi.

featured

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, katıldığı Habertürk yayınında seçim dönemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Seçime CHP listelerinden giren partilere yönelik eleştirilere yanıt veren Babacan, “CHP kendi başına bugün herhangi bir seçime girip Türkiye genelinde, Türkiye’nin tümü için kazanması mümkün mü? Ya siz hayal mi görüyorsunuz? Bu ülke öyle bir ülke mi? Bu ülkede ekseriyetin durduğu bir yer var. AK Parti’ye oy veren seçmen şu anda ‘Allah bizi korumuş’ diyor. ‘Demek ki o zihniyet duruyor. Erdoğan’a karşı çıkıp parti kurmuş Ali Babacan’a bunu söyleyenler, CHP’nin içinde olduğu ittifak kazanırsa bize neler neler yaparlar diye düşünüyor AK Partili seçmen. İnanın bu dar ideolojik bakış olduğu sürece iflah olmaz” dedi.

‘BİR TARAFTA 6 PARTİNİN MUTABAKATI VAR, BİR TARAFTA DA GİZLİ BİR ANLAŞMA VAR’

Millet İttifakı’nın ortak Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ arasındaki protokole ilişkin konuşan Babacan, şu ifadeleri kullandı:

“14 Mayıs ile 28 Mayıs arasındaki o duruş ve söylem değişikliğini biz kaygıyla takip ettik. Bir tarafta da iki seçim arasında ‘Acaba birinci turda böyle oldu ama ikinci turda değiştirebilir miyiz dengeyi’ diye bir gayret. Biraz kaygıyla izledik. Ümit Özdağ ile sonradan ortaya çıkan protokolün var oluşuna ben tabii üzüldüm. Çünkü şeffaflık, açıklık önemli. Hele hele bu ortak hareket eden, ortaklık akdi üzerinde yürüyen partiler ve şahıslar için bu çok daha önemlidir. Bir tarafta 6 partinin mutabakatı var, bir tarafta da gizli bir anlaşma var. Bunun uygulama günü geldiğinde ne olur bilmiyorum. Bir tarafta hukuk var bir tarafta apar topar yapılmış bir iş var. Milliyetçilikle ırkçılığı karıştıran tutum apayrı bir şey.”

ÜMİT ÖZDAĞ’DAN YANIT GELDİ

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ise Ali Babacan’ın sözlerine sosyal medya hesabından yanıt verdi. “Bana utanmazlığı anlatabilir misin derseniz aşağıdaki konuşma nefis bir örnek” diyen Özdağ, Babacan’ın videosunu paylaşarak, “Hem CHP seçmeninin oyu ile TBMM’ye gireceksin hem CHP’yi küçümseyeceksin. Üstüne üstlük Zafer Partisi’nin desteği ile Kılıçdaroğlu seçimi kazansaydı, CHP-Zafer Partisi protokolüne uymazdı diyerek Kılıçdaroğlu’nu zan altında bırakacaksın. Takdiri CHP’ne oy veren değerli vatansever seçmenlerin takdirine bırakıyorum” ifadelerini kullandı.

Ümit Özdağ’dan Ali Babacan’a: Utanmazlığa nefis bir örnek

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!