Ümit Özdağ'dan İmamoğlu göndermesi: Belediyelerden gelen çantalar...

İYİ Parti'den istifasını açıklayan Ümit Özdağ, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na ilişkin ilginç bir göndermede bulundu. İmamoğlu'nun İYİ Parti'nin iç işlerine karıştığını iddia eden Özdağ, "Belediyelerden gelen çantalara, ihalelere ve işler karşılığında İYİ Parti’nin onurunu sattınız" ifadelerini kullandı.

Ümit Özdağ'dan İmamoğlu göndermesi: Belediyelerden gelen çantalar...

VERYANSIN TV

İYİ Parti'den ihraç edilen ve ardından mahkeme kararıyla geri dönen İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, bugün TBMM'de düzenlediği basın toplantısında partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Özdağ'ın istifa konuşmasında CHP'li belediyeler ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ilgili bir iddia dikkat çekti.

'CHP BELEDİYELERİN SAĞLADIĞI EKONOMİK KAYNAKLAR...'

"Bugün sarı muhalefet partilerinin çok şikayet eder göründükleri Cumhur İttifakının var olmasının nedeni İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in tek başına seçime girmeyi göze alamamasıdır" diyen Özdağ, "Sonuç Akşener’in ifadesi ile İYİ Parti’nin yerel seçimlerden çırak çıkması olmuştur. Ancak İYİ Parti sadece yerel seçimlerden Akşener’in ifadesi ile çırak çıkmamış CHP belediyelerinin sağladığı ekonomik kaynaklar ve makamlara bağlı olarak CHP’nin uydu partisi haline gelmiştir" ifadelerini kullandı. 

'BANA KIZACAĞINIZA İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANINA KIZIN'

Özdağ, "Bunu ben söyleyince bazı İYİ Parti yöneticileri kızıyor. Bana kızacağınıza cesaretiniz varsa İYİ Parti’nin iç işlerine karışan CHP İstanbul Büyükşehir belediye başkanına veya İYİ Parti’yi aşağılayan Çanakkale belediye başkanına kızın. Ama kızamazsınız çünkü belediyelerden gelen çantalara, ihalelere ve işler karşılığında İYİ Parti’nin onurunu sattınız" diye konuştu.