Ümit Özdağ’dan yeni açıklama

İyi Parti’den ihraç edilen Ümit Özdağ Habertürk'te gündem yaratacak açıklamalar yaptı. Akşener'in "olmazsa olmazının" Bahadır Erdem olduğunu, İyi Parti'de geçmiş dönemde Biden ile bağlantılı kişilerin yer aldığını belirten Özdağ, İyi Parti Güneysu İlçe Başkanı'nın elinde FETÖ'nün parti içerisine sızmasına ilişkin önemli bilgilerin yer aldığını vurguladı. Özdağ, 1998 senesinde Dışişleri Bakanlığı'nın kendisine Amerika için verdiği görevi de anlattı.

Ümit Özdağ’dan yeni açıklama

VERYANSIN TV

İyi Parti’den ihraç edilen Ümit Özdağ Habertürk’te çarpıcı açıklamalar yaptı. 

Özdağ’ın açıklamalarından satır başları şöyle: 

MİLLİYETÇİ İSİMLER TASFİYE EDİLDİ

İyi Parti’de milliyetçi isimler tasfiye edildi. Bunların arasında Yusuf Halaçoğlu ve Özcan Yeniçeri var. Bu isimlere yer bulamadık. Ama Hasan Seymen’e yer bulundu. Nevzat Mor 3 defa Mamak’ta işkence altında sınava girmiş ve kazanmış, master yapmış, TÜSİAD üyesi olmuş ama yine tasfiye edildi. Ülkücü olarak bilinen isimler, Aydın Ali Paşa gibi isimler tasfiye edildi. 

Ama İdris Naim Şahin büyükşehir belediye başkanı adayı yapılmaya çalışıldı. Bu bir kırılma yarattı. 

'AKŞENER 'OLUR' DEDİ'

Genel başkana uygun görürseniz grup başkanı olmak isterim dedim. O da olur dedi.

KAVUNCU'NUN 30 AĞUSTOS KONUŞMASI

Buğra Kavuncu 30 Ağustos’ta bir konuşma yapmış Türkiyelilerin zaferidir diyor. Bu Türk Milleti’nin zaferidir. Bir Türk milliyetçisi böyle konuşmaz. Bu bizim anlayışımız değildir. Bu başka bir dünya. Şimdi bu dünya buraya hakim oluyor.

AKŞENER'İN HEDEFİ YÜZDE 15'MİŞ

Sayın Akşener benimle konbuştuğumda hedefinin yüzde 15 olduğunu söyledi. Biz yüzde 15 için kurmadık partiyi. Ekim 2020. Bu İyi Parti’nin araştırması. Kararsızlar dağıtılınca İyi Parti yüzde 12.1. Türkiye tarihinin en büyük krizini yaşıyor.

DERVİŞOĞLU NE DEDİ? 

Musavat Dervişoğlu’nun Türk milliyetçiliğini tartışmıyorum. Dervişoğlu “Bu anayasa çalışmasına katılan adamı pencereden atarım” dedi. O kişi genel merkezde dolaşmazsa iyi olur. 

Akşener Türk Milleti’nden özür dilemelidir. İyi Parti Kaboğlu'nu nasıl kabul eder? Kaboğlu'nun görüşleri belli. Kaboğlu'nun olduğu masaya oturmayacaksınız. 

'BİDEN BAĞLANTILI KİŞİLER VARDI'

Biden bağlantılı kişilerin tasfiye edilmesine neden olan kişi benim. Denge Denetleme Ağı bağlantılı kişileri kastediyorum. Birçok isimler var. Bunlar tasfiye oldu.

Haklı olduğumu teşkilatlar da anlıyor. Esas korkmaları gereken İyi Parti üyelerinin istifa tepkisidir. 

‘AKŞENER GÜNEYSU İLÇE BAŞKANIMIZI DAVET ETSİN’

Ben İyi Parti’nin içine sızmaların gerçekleşmesini engellenmesini istiyorum. Güneysu İlçe Başkanımızı genel merkeze sayın Akşener davet etsin ve dinlesin. İlçe başkanımızı çok değerli bilgiler verecek İyi Parti’ye yönelik bazı çalışmalarla ilgili. Ben bu çalışmaları engellemek için bu çıkışı yaptım.

AKŞENER BAHADIR ERDEM İÇİN NE DEDİ?

Ümit Özdağ'ı sandığa gömdüğünüz kongerede sayın Akşener neden Bahadır Erdem'e bütün il başkanlarından 'olmazsa olmazım' diye oy istiyor? 

NEDEN FETÖ BANA SALDIRIYOR? 

Son 2 aydan beri dünyadaki FETÖ’cü hesaplar bana yönelik saldırılar başladı. İyi Parti’deki arkadaşlara sormak isterim. Arkadaşlar düşünün, FETÖ Ümit Özdağ’a saldırırken kimi korumak istiyor? FETÖ ile ilgili yayın organı benimle ilgili bir manşeti neden 9 kez başa çıkartıyor? Neden Ümit Özdağ’a saldırıyorlar? Bunları kendinize sorun.

ÖZDAĞ’DAN DİKKAT ÇEKEN İFŞA

Yine 2011 senesinde Star gazetesinde MHP adayıyken benimle ilgili bir haber çıkardılar. ‘Açılımı çok sert eleştiren Özdağ PKK ile masaya oturdu’ diye…Yetmedi PKK’lı iki kişiyle görüşmüş. Onlarla şunu konuşmuş, bunu konuşmuş diye MİT belgesi diye bir belge yayınladılar.

O gün cevap verdim, şimdi yine cevap veriyorum. Evet… 1998 senesinde Washington’da bir toplantıya katıldım. Amerika’dan döneli 1 hafta olmamıştı. Orada üniversitede ders veriyordum. Dışişleri Bakanlığı İstihbarat Araştırma Dairesi Genel Müdür Yardımcısı aradı. Ümit Bey görüşebilir miyiz dedi. Olur, tabii görüşelim dedim.

Gittim. Dedi ki “Ümit Bey Washington’da böyle bit toplantı var. Bunu Barzani vakfına yaptırıyorlar ama Amerikan devleti yaptırıyor Ortadoğu’daki Kürt meselesi adı altında, ama esas mesele Türkiye”…

Türkiye Cumhuriyeti devletinin salonda olması gerekiyor dedi. Sizden gitmenizi rica ediyoruz dedi.

Ben Türkiye Cumhuriyeti devletinin görevlisi olarak gittim kardeşim…

Büyükelçilikte çalışan ve daha sonra büyükelçi olan zat benim bu toplantıya giriş işlemlerimi halletti

Washington’da MİT görevlisi olan kişiyle birlikte de örtülü görevdeki kişiyle de toplantıya gittim.

FETÖ’nün 2011’de açıkladığı bu belgeyi şimdi iyi parti il teşkilatları kullanıyor…