Ünal Karaman’dan AEK maçı öncesi açıklama

UEFA Avrupa Ligi play-off turu ilk maçında yarın deplasmanda Yunanistan temsilcisi AEK ile karşılaşacak Trabzonspor'da teknik direktör Ünal Karaman, AEK'ya saygı duyduklarını ve zor bir maç oynayacaklarını belirterek, "Hazırlığımızın karşılığını almak istiyoruz" dedi.

Ünal Karaman’dan AEK maçı öncesi açıklama

Milliyet’te yer alan habere göre Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman ile kaptan Jose Sosa, AEK maçı öncesi karşılaşmanın oynanacağı OAKA Spyros Louis Stadı’nda basın toplantısı düzenledi. Karşılaşmanın her iki takım açısından da zor ve önemli olacağını ifade eden Karaman, “Bu bilinçle hazırlığımızı yaptık. Rakibimize saygı duyuyoruz. Futbolun doğrularını yapmaya çalışan bir rakiple oynayacağız. Oyunun her alanında kendi futbol planı doğrularından vazgeçmemeye çalışan bir rakibimiz var. Biz de benzer özellikteyiz. Hazırlığımızın karşılığını almak istiyoruz” diye konuştu.

“OYNANMAMIŞ MAÇTA FAVORİ GÖRMEM”

Karaman, maçın favorisinin olup olmadığına dair bir soruya şu yanıtı verdi: “Oynanmamış hiçbir müsabakada ben favori görmem. Rakibimizin teknik direktörünün yaptığı yorumlara saygı duymanın ötesinde yorum yapmayı uygun görmüyorum. Şayet bu maça adına derseniz ben oynanmamış hiçbir müsabakada favori görmem. Sonuçta sahada çıkıp kendi doğrularınızı yaparsınız yapmadığınız anda cezayı keserler, yaparsanız gülerek ayrılırsınız. Geçmiş dönemde de hem futbolcu olarak hem teknik adam olarak da bunları yeterince tecrübe ettik. Biz sadece kendi gücümüzü ve futbol doğrularını yapmaya çalışacağız. Ve umarım onun karşılığında da evimize mutlu bir şekilde döneriz.”

“ZOR BİR PROGRAM BİZİ BEKLİYOR”

Zor bir maç programının kendilerini beklediğini söyleyen Karaman, şöyle devam etti: “Daha önce de söyledim, sizin hazırlık evresini geçirdiğiniz dönemde rakiplerinizin de hazırlık evresi oluyor. Sizin hazırız dediğiniz ortam içerisinde rakipleriniz de hazır oluyorlar. Lig adına kolay müsabaka olmadığını defalarca dile getirdim yine dile getiriyorum. Siz gücünüzün farkına varıp rakibe saygı duyarak, kendi çalışmanızı üst seviyede yaptığınız ölçüde güçlüsünüz. Onun için ben mutlak şu süre içerisinde hazır olacağız deyip de kendimizi farklı bir yere koymaya futbol anlayışım müsait değil. Size de şunu söyleyebilirim, belki siz bizleri farklı yerlere koyabiliyorsunuz. İşimiz her anda zor, her anda başlayıp da ligin sonunu göreceğiniz haftaya gelinceye kadar disiplin ve sorumlulukla hazır olmalısınız. Hiçbir şekilde detayın gücünü görmemezlikten gelemezsiniz, o detayın gücü sizi bir yerlere taşıyacak. Şu tarihlerde daha iyi olabiliriz diyen meslektaşlarımız olabilir ama oynayacağımız en yakın müsabakayı en iyi olmamız gereken müsabaka olarak görürüm. Onun için yarınki müsabaka ve bir sonraki oynayacağımız lig maçı. Evet dar aralıklar, bizi zorlayacak bir program var. Ama ona da cevap vermeye çalışacağımız oyuncu grubumuz var. Olabildiğince oyuncularımızın tamamından faydalanmaya çalışacağız, sonuçlarını da bekleyip göreceğiz.”