Üniversite öğrencisi yaşamına son verdi: Gidecek yerim yok…

Fatih'te hakkında kayıp başvurusunda bulunulan İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümü 3. sınıf öğrencisinin cesedi Samatya sahilinde bulundu. Genç kızın intihar etmeden önce sosyal medya hesabından kahreden mesajlar paylaştığı görüldü.

Üniversite öğrencisi yaşamına son verdi: Gidecek yerim yok…

İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümü 3. sınıf öğrencisi Sibel Ünli’den haber alamayan ailesi 2 gün önce polise kayıp ilanında bulundu.

Polis, üniversiteli genç kızı bulmak için çalışma başlattı. Dün öğle saatlerinde Samatya Sahili’nde, kayalıkların üzerinde çanta gören çevredekiler durumu polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri çantanın iki gün önce hakkında kayıp başvurusunda bulunulan 20 yaşındaki İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümü 3. sınıf öğrenicisi Sibel Ünli’ye ait olduğunu tespit etti.

Deniz polisinin de desteği denizde arama yapan polis ekipleri Ünli’nin cansız bedenine ulaştı. Kıyıya çıkarılan ceset olay yeri incelemesinin ardından Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü.

Bir yandan iş arayan bir yandan da evsizlere çorba dağıtan genç kızın twitter paylaşımları yürek burktu. Sibel Ünli’nin ‘kibele1903’ adlı hesabında ‘sabitlediği’ tweet’inde yazan ‘Gidecek yerim yok yaşamaya değer bir hayatım da’ paylaşımı ise sosyal medyayı yasa boğdu.

YENİ YIL DİLEĞİ İŞ BULMAKTI…

İstanbul’da okurken bir kadın öğrenci olarak yoksullukla mücadele eden Sibel’in yeni yıldan tek dileği de ‘iş bulmak’ olmuş…