Üniversitede rezalet! Profesör, kısa etekli öğrenciye ‘.rospu musun’ dedi

featured

İstanbul Üniversitesi’nde yaşanan rezalet sosyal medya aracılığıyla ortaya çıktı. Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Atilla Girgin’in İstanbul Üniversitesi’nde koridordaki kısa etekli kadın öğrenciye ‘O… musun, pavyon mu burası’ deyip, üzerine yürüdü.

İstanbul Üniversitesi’nde yaşanan skandalı Merve isimli öğrenci sosyal medya hesabından duyurdu. Twitter’dan “Bugün üniversitede yanımda oturan mini etekli kadın arkadaşıma, okula jürilik yapmaya gelmiş eski bir akademisyen ‘o… musun, pavyon mu burası’ dedi. Karşı çıkıp tartışınca da üzerime yürüyüp çenemi tuttu. Okulun akademisyeni olan kendi hocam da arkadan olanı biteni seyretti” diye yazdı.

 

‘ANCAK KENDİME GELEBİLDİM’

Tacize uğradığını iddia eden diğer öğrenci Sebahat Ok ise “Tacize uğrayan ilgili kişi benim ancak kendime gelebildim. Atilla Girgin denen o şahıs dün bizi taciz etmekle kalmadı, üzerimize yürüyüp şiddete kalkıştı. Bir akademisyenin gözü önünde, eski bir akademisyen tarafından ‘O… mı geldiniz buraya’ sorusuna maruz kaldık” paylaşımını yaptı. Kadın örgütleri sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarda olayı duyurarak Girgin’in cezalandırılmasını istedi.

ÜNİVERSİTEDEN AÇIKLAMA

Tepkiler üzerine dün açıklama yapan İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanlığı, olayla ilgili inceleme başlatıldığını duyurdu. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Fakültemizde, 24 Aralık Salı günü gerçekleştirilen bir doktora jürisinde, üye olarak yer alan ve halen bir vakıf üniversitesinde profesör unvanıyla görev yapmakta olan bir öğretim üyesinin, jüri sonrası fakültemizden ayrılmadan hemen önce koridorda karşılaştığı iki kadın öğrencimize yönelik hakareti ile ilgili derhal inceleme başlatılmıştır. Üniversitemizin ve fakültemizin, öğrenci odaklı anlayışı ve bilim etiğine tam bağlılık yönündeki değerleri çerçevesinde, yaşanan bu durumun tasvip edilmesi mümkün değildir. Dekanlığımız, konuyla ile ilgili tüm süreçlerin takipçisi olacaktır. Öğrencilerimize ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Üniversitede rezalet! Profesör, kısa etekli öğrenciye ‘.rospu musun’ dedi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 3 sene önce

  Medeniyetin ve bilim yuvaları olması gereken yerlerin geldiği acınası nokta. Hani sokakta bir amele yaptı deseler belki anlarım ama bu örümcek ağı bağlamış sözüm ona profesör yapılmış öküzün bunu yapması düşündürücü. İmam hatipli gerizekalilari profesör yaparsan böyle azotlu sonuçlar elde edersin.

  Cevapla
 2. 3 sene önce

  bizce sıkıntı yok etekte olmayabilir

  Cevapla
 3. 3 sene önce

  BU REJIMIN KONUSLANDIRACAGI ADAM ANCAK BOYLE OLANLAR.IMAM HATIP MEZUNUDUR ARAPCA KURAN OKUYUP ANLAMINI BILMEYEN 1 NESILDEN NE BEKLERSINIX

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!