Üniversitede zikirli konferans

featured

Adıyaman Üniversitesi’nde gerçekleştirilen konferansta kalabalık salona sığmayınca Atatürk heykelinin yakınına konulan ekranda zikir ve ilahilere eşlik edildi.

Adıyaman Belediyesi, Yeşilay Adıyaman Şubesi, Genç Gönüllüler oluşumu ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı tarafından Adıyaman Üniversitesi M. Vehbi Koç Konferans Salonunda gerçekleştirilen konferans öncesi ilginç görüntülere sahne oldu.

Adıyaman’a davet edilen Yazar-Avukat ve TRT Program Sunucusu Hayati İnanç’ın kent sakinleriyle gerçekleştirdiği buluşmada, defli, zikirli ilahiler söylenmesi dikkat çekti.

Sözcü’den Saygı Öztürk’ün haberine göre, Adıyaman Üniversitesi’nde gerçekleştirilen bu organizasyonu izlemeye gelen gençler kapalı alana sığmayınca Eğitim Fakültesi Binasının bahçesine, tam da üniversite girişinde yer alan Atatürk Büstünün hemen arkasında kurulan ekrandan çimler üzerine oturup izledi.

OLAĞAN HALE GELDİ

‘Nesl-i Şahane Sohbetleri’ konulu konferansa deflerle söylenen zikirli ilahiler damgayı vurdu. Açık alanda gerçekleştirilen bu ilginç organizasyon ve buna benzer görüntülerin ilim ve bilim yuvası olması gereken Rektör Prof. Dr. Mehmet Turgut döneminde Adıyaman Üniversitesi’nde sık sık karşılaşılan olağan görüntüler olmaya başladığı öne sürüldü.

Akademik yayın sıralamasında oldukça gerilerde olan üniversitenin bahçesinden yükselen def, zikir ve ilahiler, yoldan geçenlerin de dikkatini çekti ve bazı yurttaşlar üniversitenin içine düşürüldüğü durumu eleştirdi.

İşte üniversitedeki zikir akşamından görüntüler:

Üniversitede zikirli konferans

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 10 ay önce

  Namaz varken zikir def çalmak türkü söylemek nedir? Hep istsmar hep istismar ifsad.

  Cevapla
 2. 10 ay önce

  Zikirin yeri camiidir. İlahi söyleyenebilir ama sadece ilahi söyleyeceksin diyip başka şeyleri yasaklıyorsa bir soruşturma açılması gerekir. Eğitim olarak ne veriyorlar düşündürücü

  Cevapla
 3. 10 ay önce

  Aklımda yine aynı soru: “Bunların kaç tanesi Türk acaba”!

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!