Uşşaki şeyhinin taciz ettiği kızın annesinden 'tarikat' açıklaması: Şimdi olsa yine giderim ama oraya değil

Fatih Nurullah'ın tacizine uğrayan 12 yaşındaki kızın babası FA, "Tarikatta bir öncü olarak biliyorduk. Onu Mehdi olarak görüyorduk" dedi. Annesi de tarikatlar konusunda "Ben oraya Allah için gittim. Benim bir korkum yok. Şimdi olsa yine giderim ama oraya değil" ifadelerini kullandı.

Uşşaki şeyhinin taciz ettiği kızın annesinden 'tarikat' açıklaması: Şimdi olsa yine giderim ama oraya değil

Uşşaki şeyhi Fatih Nurullah tarafından istismar edilen 12 yaşındaki kızın annesi, "Bu olayların bitmesinden sonra kızımın tedavi görmesini istiyorum" dedi. 

Gerçek ismi Eyyüp Fatih Şağban olan Şeyh Fatih Nurullah tarafından istismar edilen 12 yaşındaki kızın babası FA ve annesi çıklamalarda bulundu.

"Ben onu babamdan daha ileri seviyordum. Onu Mehdi olarak görüyorduk" diyen FA, "Biz kendisinden para talep etmedik. Bugüne kadar devletimiz yanımda oldular. Koruma verdiler. Önce Allah’a sığındık. Fatih Nurullah güvendiğimiz biriydi. Biz onu peygamber vekili olarak görüyorduk. Tarikatta bir öncü olarak biliyorduk. Onu Mehdi olarak görüyorduk" ifadelerini kullandı. FA, tarikatın 60-70 bin kişiyi toplayabilecek güçte olduğunu belirtti.

Halk TV’den Can Bursalı’ya konuşan anne de “Kızımı 63 yaşındaki birine nikahlayacak kadar aptal değilim” dedi.

12 yaşındaki kızın annesi şeyhin fotoğrafını astıktan sonra kızının tepki gösterdiğini söyleyerek, “Kızım Resmi astıktan sonra refleks gösterdi. Sonrasında da bana her şeyi anlatmaya başladı. Kızımın hal ve hareketlerinin değiştiğini gördüm. ‘Anne korkuyorum’ diyerek bana anlattı her şeyi.” dedi. Anne kızının tedavi sürecinin başlamadığını da söyleyerek, “Bu olayların bitmesinden sonra kızımın tedavi görmesini istiyorum" diye konuştu.

Ramazan ayında şeyhin kendini Mehdi ilan ettiğini söyleyen anne, “Ben kendisine Mehdinin uymadığını söyledim. Ben oraya Allah için gittim. Benim bir korkum yok. Ben Allah rızası için gittim. Şimdi olsa yine giderim ama oraya değil. Ama kimseye de güvenemem. Tarikat benim için şimdi yok. Benim kızım Mart’ta 12 yaşına girdi. Kızımı 63 yaşındaki birine nikahlayacak kadar aptal değilim” ifadelerini kullandı.