‘Üstü kirli’ diye çocuğu otobüsten attı… Belediyeden o şoförle ilgili açıklama

Bursa'da özel halk otobüsü şoförü, üstü ve ayakları kirli olduğu iddiasıyla bir çocuğu otobüsten indirdi. Şoför, kendisine tepki gösteren bir yolcuyu da darp etti. O anlar ise bir yolcu tarafından saniye saniye cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Bursa Büyükşehir Belediyesi, özel halk otobüsü şoförünün görevden uzaklaştırıldığını açıkladı.

‘Üstü kirli’ diye çocuğu otobüsten attı… Belediyeden o şoförle ilgili açıklama

Olay, geçtiğimiz Pazar günü Nilüfer ilçesinde, Uludağ Üniversitesi-Yunuseli arasında sefer yapan B24 numaralı özel halk otobüsünde meydana geldi. İddiaya göre, üstü ve ayakkabıları kirli bir çocuk otobüse binmek istedi. Ancak şoför, ön kapıdan binen çocuğu, üzerinin kirli olduğunu fark edip, otobüsten indirdi. Yolcular ise şoförün çocuğu indirmesine tepki gösterdi. Şoför, çocuğun indirilmesine tepki gösteren bir yolcunun üzerine yürüdü. Bununla da yetinmeyip, yolcuyu boğazını sıkarak, darp etti. Kavga, diğer yolcuların araya girmesiyle birlikte son buldu.

O anlar ise otobüste bulunan bir yolcu tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

OTOBÜS ŞOFÖRÜ, GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nce üstü ve ayakları kirli olduğu gerekçesiyle çocuğu otobüsten indirip, kendisine tepki gösteren yolcuyu darbeden özel halk otobüsü şoförünün görevden uzaklaştırıldığı açıklandı. Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklama şöyle:

“Bugün bazı sosyal medya mecraları ve basın yayın organlarında ‘Özel halk otobüsünde ayağı çamurlu olduğu iddiasıyla otobüsten indirilen çocuk’ şeklinde kamuoyuna yansıyan konu tamamıyla yanlış aksettirilmiştir. Konu iki gencin özel halk otobüsünde çekirdek kabuklarını yere atması nedeniyle kaynaklanmış, yolcuların kendi aralarındaki tartışmaya otobüs şoförünün de müdahalesiyle istenmeyen boyuta ulaşmıştır. Ancak şoförün olaya müdahale tarzını asla tasvip etmiyoruz. Şiddetin hiçbir türüne asla taviz veremeyeceğimiz için otobüs şoförü görevden uzaklaştırılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”