Üvey babası tarafından 19 yıl boyunca tutsak edildi, 9 çocuk doğurdu

ABD’de Henri Piette, üvey kızı Rosalynn McGinnis'i 11 yaşında iken kaçırdı ve 19 sene boyunca onu tutsak etti. Bu süre içerisinde de üvey babasının tecavüzüne uğrayan Rosalynn 9 çocuk doğurdu ve yıllarca işkence gördü. Rosalynn yaşadığı dehşeti ABD'de Mehmet Öz'ün programında anlattı.

Üvey babası tarafından 19 yıl boyunca tutsak edildi, 9 çocuk doğurdu

ABD‘nin Oklahoma eyaletinde meydana gelen olayda Rosalynn McGinnis’in annesi Henri Michele Piette ile evliydi. Ancak eşinin davranışlarından şüphelenen anne, Piette’i terk etti.

Piette’nin diğer evliliğinden olan öz oğlu, o dönem 12 yaşında olan Rosalynn’i okulundan aldı ancak çocuktan bir daha haber alınamadı.

Piette öz çocuklarına, üvey kızı olan Rosalynn’in yeni anneleri olduğunu söyledi, küçük kızı ise evlenmiş olduklarına inandırdı. Piette ardından bulunmamak için Rosalynn’i Meksika’ya kaçırdı.

Rosalynn bu sürede defalarca üvey babasının tecavüzüne uğradı, ondan hamile kaldı ve 9 çocuk doğurdu. Piette yıllar içerisinde Rosalynn’e bıçak çekti, işkenceler yaptı.

Rosalynn olaylardan 19 yıl sonra çocukları ile markette gezinirken durumdan şüphelenen bir kişi “yardıma ihtiyacın varsa yardım edebilirim” dedi ve çocukları ile kaçarak ABD Konsolosluğu’na sığındı.

2017’de Henri Michele Piette yakalandı ve gözaltına alındı. Tecavüz ve cinsel istismar ile yargılanan Piette Haziran ayında suçlu bulundu.

(CNN TÜRK)