Validebağ'da neler oluyor? AKP'li belediye iş makineleriyle girdi

AKP'li Üsküdar Belediyesi, 1'inci Derece Doğal Sit Alanı olan Validebağ Korusu’na sabahın erken saatlerinde iş makineleri ile girdi. Bölgeye moloz ve kum döken belediye çalışanları mahalle sakinlerinin tepkisiyle karşılandı.

Validebağ'da neler oluyor? AKP'li belediye iş makineleriyle girdi

Üsküdar Belediyesi, Anadolu Yakası'nın en büyük doğal yeşil alanlarından biri olan Üsküdar’daki Validebağ Korusu'na sabahın erken saatlerinde iş makinesiyle girdi. Belediye çalışanları daha sonra bölgeye moloz ve kum döktü. Olayı haber alan çevreciler ve mahalle sakinleri, duruma tepki göstererek iş makinelerini engellemeye çalıştı. 

Validebağ Savunması Twitter'dan konuyla ilgili yaptığı paylaşımda, "Validebağ Üsküdar Belediyesi’nin çöplüğü değildir! Her ağacın dalının tek tek korunması gereken Validebağ korusuna şafak baskınıyla moloz dökmek hiçbir şekilde açıklanamaz!" dedi.

Validebağ Gönüllüleri adlı Twitter hesabından yapılan paylaşımda “VALİDEBAĞ 'A ŞAFAK OPERASYONU !!!! Üsküdar Belediyesi'nin hukukçu başkanı Hilmi Türkmen polis eşliğinde hukuk ve doğa katliamı yapıyor ! Koruyu çöplük yapan zihniyete geçit vermeyeceğiz BİZ VARKEN ASLA !” ifadeleri yer aldı.

Kumun döküldüğü ve yurttaşların duruma engel olmaya çalıştığı anların görüntüsü de paylaşıldı.