Van Gölü’nde mültecileri taşıyan tekne battı

featured

Van Gölü’nde bir teknenin battığı ve içinde onlarca mültecinin olduğu belirtildi. Valilik, bir kaptanın bulunduğunu ancak tekneyle ilgili hiçbir ize ulaşamadığını açıkladı.

Van’da önceki gün mültecileri taşıyan bir teknenin Van Gölü’nde battığı ve içinde olan onlarca mültecinin hayatını kaybettiği belirtildi. Tuşba ilçesinde bulunan Çarpanak Adası yakınlarında gerçekleştiği belirtilen olayda teknede çok sayıda olduğu iddia edilirken, jandarma ve sağlık ekiplerinin olay yerine gönderildiği ancak teknenin nerede battığı konusunda bir bilgiye ulaşılamadığı aktarıldı.

Konuya ilişkin Van Valiliği’nden yapılan açıklamada ise Gevaş ilçesi Yoldöndü Jandarma Karakol Komutanlığı sorumluluk bölgesinde bulunan Altınsaç Mahallesi’nde 27 Haziran 2020 günü saat 22.00 sıralarında kendi tekneleriyle Van Gölü’ne açılan Sedat ve Medeni Akbaş isimli şahıslardan uzun süre haber alınamadığının mahalle muhtarı tarafından aktarıldığı belirtildi.

 

Kayıp ihbarı üzerine çalışmaların başladığının belirtildiği açıklamada,“Bunun üzerine İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına ait gece görüşlü termal kameralı helikopter, İHA ve botlarla göl ve çevresinde arama tarama faaliyetine başlanmıştır. Kayıp şahıslardan Medeni Akbaş, 28 Haziran 2020 günü saat 23.00 sıralarında Tuşba ilçesi Çitören Mahallesi’nde bulunmuştur. Bölgede havadan ve gölden tüm imkanlarımızla arama tarama çalışmalarına devam edilmektedir. Kayıp olduğu iddia edilen tekne ve Sedat Akbaş ile ilgili hiçbir ize rastlanılmamıştır” denildi.

BÖLGEYE ÇIKAN YOLLAR KAPATILDI

M.A.’nın haberine göre olayın duyulmasının ardından polis ve jandarma teknenin battığı tahmin edilen bölgelere giden tüm yolları kapatırken, mahallede yaşayan bir yurttaş; “Teknenin Gevaş’tan geldiğini düşünüyoruz. Köylüler dün gece iki kişinin kurtulduğunu teyit etti. Teknede çok fazla kişinin olduğu bilgisine ulaştık” bilgisini verdi.

Olayın yaşandığı tahmin edilen bölgeye giden tüm yollar kapatılırken, gazetecilerin de bölgeye girişine izin verilmiyor.

Van Gölü’nde mültecileri taşıyan tekne battı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!