‘Vatanı olmayanın sendikası olmaz’

Birleşik Kamu İş’e bağlı sendikalarda örgütlü kamu görevlilerinin oluşturduğu Hepimizin Sendikası grubu bir açıklama yaparak ‘Barış Pınarı Harekatı’nı destekliyor, iktidarı Suriye ile işbirliğine davet ediyoruz’ dedi. Açıklamada, 'Vatanı olmayanın sendikası olamayacağının bilincindeyiz' ifadelerine yer verildi. 

‘Vatanı olmayanın sendikası olmaz’

Birleşik Kamu İş Konfederasyonu’na bağlı sendikalarda örgütlü kamu görevlilerinin oluşturduğu ‘Hepimizin Sendikası’ grubu, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyinde terör örgütlerine karşı başlattığı Barış Pınarı Harekatı’nı desteklediklerini açıkladı.

Yapılan açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

“Türkiye’nin vatan bütünlüğünü koruma ve terörle mücadele etme hakkı vardır. Bu hak doğrultusunda atılacak adımlar haklı, meşru ve yerindedir. Fakat AKP iktidarı sıcak para ekonomisinin çıkmazında çırpındığı için vatan bütünlüğü ve terörle mücadele konusunda da kararlı ve tutarlı bir mücadele yürütemiyor. Türkiye emekçilerinin ve üreticilerinin beklentisi başta Suriye olmak üzere bölge ülkeleriyle işbirliği yapılarak emperyalizme ve işbirlikçilerine karşı mücadele edilmesidir. Bu sağlandığı takdirde içerde ve dışarda büyük bir ittifak birikimi seferber edilebilecektir.

İNCİRLİK’E EL KONULMALI, BÖLGE ÜLKELERİYLE İTTİFAK

ABD Başkanı Trump Türkiye’yi tehdit etmiştir. Bağımsız bir devlet olan Türkiye bu tehdidi karşılıksız bırakamaz. Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan Kasım ayındaki ABD ziyaretini iptal etmeli, İncirlik ve diğer üslere el koymalıdır. Başta Suriye olmak üzere bölge ülkeleriyle emperyalizme ve teröre karşı ittifak kurulmalıdır.

‘VATANI OLMAYANIN SENDİKASI OLAMAZ’

Biz vatanı olmayanın sendikası olamayacağının bilincindeyiz. Hepimizin Sendikası grubu olarak emperyalizme ve teröre karşı yapılacak askerî harekâtı destekliyoruz. TSK’nin ve Mehmetçiğin her durumda yanındayız. Kesin, kalıcı ve kısa yoldan başarı için iktidarı Suriye devleti ile işbirliği yapmaya davet ediyoruz.