Ali Babacan yine konuştu: Bu kez ‘tamam’!

Kuracağı parti için hemen hemen her gün 'yine ertelendi' haberi yapılan Ali Babacan bugün, 'görüşmeler beklenenden çok daha fazla vakit almış, ancak büyük ölçüde tamamlanmıştır.' dedi.

Ali Babacan yine konuştu: Bu kez ‘tamam’!
Eski Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Ali Babacan’ın çalışma ofisinden bugün yapılan açıklamada “Parti hazırlıklarımıza yönelik yüksek ilgi ve sabırsızlığın toplumumuzdaki ihtiyaçtan kaynaklandığının farkındayız” denerek “Hem kurduğumuz web sitesi üzerinden hem de başka kanallardan bize ulaşan isimlerle yoğun bir iletişim ve görüşme trafiği devam etmektedir. Bu görüşmeler beklenenden çok daha fazla vakit almış, ancak büyük ölçüde de tamamlanmıştır” ifadelerine yer verildi.Açıklamada ayrıca “En kısa sürede partimiz, kadromuz ve çözümlerimizle vatandaşlarımızın huzurunda olacağız” dendi.

AKP KURCUSU OLARAK ALİ BABACAN

2001 yılında AKP’nin kurucu üyesi olan Babacan 22, 23 ve 24’üncü dönemlerde Ankara Milletvekili seçildi.

2002’de Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı olarak atanan Babacan, 35 yaş ile dönemindeki en genç kabine üyesi unvanını aldı. Babacan’a 2005 yılında Avrupa Birliği Başmüzakereciliği görevi de verildi.

Babacan, 2007 yılında Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanı seçilmesiyle boşalan Dışişleri Bakanlığı koltuğuna oturdu. 2009 yılında ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yardımcılığını yapan Babacan, bu görevine Ahmet Davutoğlu döneminde de devam etti. Siyasetçi, 2015 yılından sonra kabinede aktif görev almadı.