Veryansın Tv çağrı yapmıştı: Fatih Portakal’dan Sedat Cezayirlioğlu’na ‘Erzincan-İliç’ özrü

Sözcü Tv Ana Haber Sunucusu Fatih Portakal, Serkan Öz'ün dün Veryansın Tv'de yaptığı çağrıya yanıt vererek Sedat Cezayirlioğlu'ndan özür diledi.

featured

VERYANSIN TV

Cumhuriyetçi Vatanseverler Hareketi’nden Serkan Öz, İsmail Hakkı Atal ve Sedat Cezayirlioğlu, dün Veryansın Tv canlı yayınında buluşmuştu.

9 işçinin siyanürlü toprağın altında kalmasının ardından memleketi Erzincan’da gözaltına alınan Sedat Cezayirlioğlu’nun serbest bırakılmasının ardından Serkan Öz, Veryansın Tv ekranlarından Türk basınına bir çağrıda bulunmuştu.

”ÖZÜR DİLERİZ’ DİYE BAŞLAMAYAN HİÇBİR AÇIKLAMANIN…’

‘İliç’ konusunda Cezayirlioğlu ve Veryansın Tv’den özür dilenmesi gerektiğini belirten Öz, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Şunu yemem: Hatalara girdiniz, günahlara girdiniz, arkasını bıraktınız. Bir cümle etmediniz. İsimlerinizi vermemize rağmen, isim isim yalvarmamıza rağmen, “yapın da bizi utandırın” dememize rağmen, “biz çekilelim de işin en en büyük kahramanları siz olun” dememize rağmen, şimdi bu işler olduğu zaman; vicdanen şu cümle çıktıktan sonra inanırım: “Evet biz bu konuda eksik kaldık. Gerekli duyarlılığı göstermedik. Türk milletinden gazeteci olarak, yazar olarak sivil toplum örgütü olarak özür dileriz.” diye başlamayan hiçbir açıklamanın benim nazarımda bir değeri, kıymeti yoktur. Çünkü millet ayağa kalktı. O milletin ayağa kalkışının pazarı oluşturmaya çalışılıyor. Ayıptır ayıptır. Önce bir “Vicdanen yanlış yaptık, eksik yaptık. Biz bu mücadelede gerekli alanlardan hiçbirini açmadık” diyebilmesi lazımdır.”

PORTAKAL: ÖZÜR DİLERİM

Cezayirlioğlu’nu Sözcü Tv Ana Haber Bülteni’ne konuk eden Fatih Portakal, sözlerine özür dileyerek başladı.

Cezayirlioğlu’na geçmiş olsun dileğinde bulunan Portakal, şu ifadeleri kullandı:

“Öncelikle bir özeleştiri yapacağım. Şimdiye kadar siz bas bas bağırıyordunuz. Biz de medya olarak, bir basın mensubu olarak, duymadık. Kusura bakmayın. Özür dilerim. Şu anda kıymete bindiniz bir anda. Özür diliyorum sizlerden. Bu bizim hatamız.”

 

 

Veryansın Tv çağrı yapmıştı: Fatih Portakal’dan Sedat Cezayirlioğlu’na ‘Erzincan-İliç’ özrü

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Sizlere sahip çıkmayanlar utansın.Gün gelecek utanacaklar İNŞALLAAAHHH.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!