Veryansın Tv o ismi açıklıyor… Devlet yetkililerinin ziyaret ettiği tutuklu kim?

Ümit Özdağ, bir grup devlet görevlisinin, cezaevinde ziyaret ettikleri bir tutukluya, kendisi aleyhinde konuşması karşılığında cezasını hafifletme sözü verdiğini öne sürdü. Veryansın Tv, bu kişinin FETÖ’den tutuklu bulunan eski MİT'çi Enver Altaylı olabileceğini tespit etti. Ardından bu kişinin Enver Altaylı olup olmadığını kaynaklara sordu. Veryansın Tv’ye bilgi veren kaynaklar, Enver Altaylı ismini doğruladı.

featured
service

ERDEM ATAY / VERYANSIN TV

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın, bugün yaptığı basın toplantısında, bir grup devlet görevlisinin hapishanede bulunan ağır ceza almış birinin yanına giderek, kendisi aleyhinde konuşması karşılığında yargıya müdahale edeceklerini söylediği açıklaması Ankara kulislerini karıştırdı. Özdağ’ın bahsettiği cezalı kişinin kim olduğu sorulurken, Veryansın Tv Özdağ’ın bahsettiği ismi öğrendi.

Ümit Özdağ bugün yaptığı açıklamada Zafer Partisi’ne yönelik bir operasyon girişiminde bulunulduğunu öne sürdü.

Özdağ şunları söyledi:
“Bir süre önce bir grup devlet görevlisi, Yargıtay’da dosyası görüşülmeye devam eden ve kendisi hapiste olan bir kişiyi hapishanede ziyaret ederek, ‘Ümit Özdağ aleyhine açıklama yap, bize bilgi ver, senin cezanın hafifletilmesine yardımcı olalım’ demiş.”

Özdağ, söz konusu hapishanedeki kişinin iki ayrı suçtan ceza aldığını, bir suçun onanması yönünde görüş belirtildiğini, diğer suçla ilgili de evrak yetersizliği nedeniyle mahkemeye geri gönderildiğini söyledi. Hapishanede olan kişinin dosyasının Yargıtay’da olduğunu söyleyen Özdağ’ın bu açıklaması tartışma yarattı.

Veryansın Tv, Yargıtay’da iki ayrı suçtan yargılanıp, bir suç ile ilgili onanma diğer suç ile ilgili de mahkemeye geri gönderme kararlarını inceledi ve Türk siyasi tarihinde kritik olaylarda görev alan bir ismi tespit etti.
Veryansın Tv, Yargıtay kararlarına göre bu kişinin FETÖ’den tutuklu bulunan eski MİT personeli Enver Altaylı olabileceğini tespit etti. Ardından Özdağ’ın ‘devlet görevlilerinin yanına gittiğini iddia ettiği’ kişinin Enver Altaylı olup olmadığını kaynaklara sordu.

Veryansın Tv’ye bilgi veren kaynaklar, Enver Altaylı ismini doğruladı.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, eski MİT personeli Enver Altaylı hakkında ‘siyasal ve askeri casusluk’ ve ‘silahlı terör örgütü üyeliği’ suçlarından verilen mahkumiyet kararlarına ilişkin Nisan 2022 tarihinde tebliğname hazırlamıştı. Başsavcılık, Altaylı’ya FETÖ üyesi olduğu iddiasıyla verilen 10 yıl hapis cezasının onanmasını isterken, ‘siyasal ve askeri casusluk’ suçundan verilen 13 yıl 4 aylık mahkumiyet hükmünün ise bozulmasını talep etmişti. Tebliğnamede, Altaylı’dan ele geçirilen dijital materyallerdeki belge ve içeriklerinin değerlendirilerek ne şekilde devlet sırrı olduğu tespit edilip açıklanmadan yetersiz gerekçe ile hüküm kurulduğu belirtilmişti.

Şimdi herkes Enver Altaylı’yı bir grup devlet yetkililerin ziyaret edip, Ümit Özdağ ile ilgili bir görüşme yapıp yapmadığını tartışıyor.

Veryansın Tv o ismi açıklıyor… Devlet yetkililerinin ziyaret ettiği tutuklu kim?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

16 Yorum

 1. Al sana Saray, al sana Saray entrikaları.

 2. 1 hafta önce

  Buna ön almak da diyebilir miyiz? Aksi takdirde isim veya 3n azından kurum belirtmeliydi..

 3. 1 hafta önce

  Zekeriya Öz’ün OsmanYıldırım’ından sonra Süleyman Soylu’nun EnverAltaylı’sına tanık olacağız yani…

 4. Uğraştıkları şey başarılı işler yapmak değil, başarılı olanların önünü kesmek.
  Ümit Özdağ’ın bugüne kadar boş konuştuğunu görmedim.
  Hep belgeye ve bilgiye dayalı konuşuyor ve ispatlıyor. Eğer çok istenirse bu olayı da ispatlayacağından eminim.

  • 7 gün önce

   Özdağ ne iş başarmış ki bugüne kadar?

   Sığınmacı karşıtlığı ve milliyetçi muhalefet olmak iş başarmış olmak mıdır?

   • 7 gün önce

    Adam’in biyografisini okursan ne isler yaptigini gorursun. Iskender kebab yiyip tuvalete gitmek disinda bir halt becerememis zatin, en son kisidir Umit Ozdag gibi birisine ne is yaptin diye soracak olan. Ak troll.

   • 7 gün önce

    Azıcık araştır, cvsini okurken bitsin artık bile diyebilirsin.

   • 7 gün önce

    mhp yi baraj altından almak gibi mesela iyi partiyi kurmak gibi sayısız mili istihparat ismi yetiştirmek gibi siyaset bilimi ve güvenlik uzmanı olmak gibi bu adam dan daha riya katli ol ondan sonra gel konuş muhalifsin öylemi hangi partiden olursan ol seversin sevmesin adam senin ülken istila ediliyor diye bangır bangır bağırdığını unutamasın belki senin partin iktidar olur ancak bu vatan elden gittiğinde ben uğraşmıştım diyebilecek o sen kendi çocuklarının yüzüne bakabilecek misin bakalım

   • Bugünün sığ düşünceli aktrolü. Zahmet olacak ama eleştirdiğin insanları biraz araştırabilirsen senin için yararlı olur…

    Cevapla
 5. şu an güzel senaryo yazmaya başlamışlardır.. Özdağ şöyle işler yapmış, şunlarla bağlantılı, vs. hatta fetö suçlaması da yaparlaar :)))

 6. 7 gün önce

  şaşırdık mı tabii ki hayır. her iftira beklenir. amirallerimize ne iftiralar attılar.

 7. 7 gün önce

  Özdağ en ufak bir pisliğe karışmış olsa, devletin gücünü elinde bulunduran hükümet ve 6+1 ganyana karşı ZAFER Partisini hangi akla ziyan kurabilirdiki.? Hiç kimse bu mafyatik sisteme karşı bu şekilde dik duramazdı.. Herşey hikaye…Ümit Özdağ heriflerin feleğini şaşırttı..

 8. 7 gün önce

  Atatürk düşmanlarının Türklük bilincini yıkarak Türkiye’yi ümmetleştirme projesi, hadsiz hesapsız göçmen politikası ile gerçekleştirilmeye çalışılıyor. Bunun ardında ABD ye ram olup (BOP eş başkanı) Suriye olaylarında ABD nin aleti olmanın getirdiği pespaye durum da var tabi. Bu işin mimarı Davutoğlu da Türkiye’yi tekrar kurtarmaya aday!! Bu rezalete Ümit Özdağ dan başka hiç kimsenin karşı çıkmaması tek kurtuluş yolunun Zafer Partisi olduğunu gösteriyor.

 9. 7 gün önce

  yine bir katiksiz … entrikasi ile karsi karsiyayiz. Umit Ozdag zaten sulunun feto tarafindan akp ye sokuldugunu soyledi. Soy sop meselesi, baskasini bilmezler. Ama bilmedikleri su, 19 yil bu millet de birseyler ogrendi artik. Tutmaz artik bu ayak oyunlari. Zafer partisi birinci parti olacak.

 10. 7 gün önce

  olaya Türk millti çalışanlarla amerika için çalışanlar diye bakınca zaten tablo netleşiyor.özdağ ülkeye doluşturulan yabancıları göndereceğiz diğerleri karşı tarafta herşey açık net.

 11. 6 gün önce

  Enver Altaylının açıklamasına kimse itibar etmez asıl önemli olan “ne bildiği”.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!