Veryansın Tv, Sabah’ın ‘ekmeğiyle’ oynadı: Diyanet linki kaldırdı!

Kamu kurumlarının internet sitelerinden Sabah gazetesine link vermelerinin ortaya çıkmasının ardından ilk hamle Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan geldi. Başkanlık linki kaldırdı.

Veryansın Tv, Sabah’ın ‘ekmeğiyle’ oynadı: Diyanet linki kaldırdı!

Veryansın Tv’nin devletin resmi internet sitelerinden Sabah gazetesine bağlantı adreslerinin yerleştirildiğinin tespitinin ardından ilk adımı Diyanet İşleri Başkanlığı attı. Başkanlık, Sabah gazetesinin internet haber sitesine yönlendiren linki kaldırdı. Diyanet’in sitesinin çok fazla aranan “kurban” kelimesinden Sabah gazetesine link verdiği ortaya çıkmıştı.

Veryansın Tv, büyük bir skandalı ortaya çıkardı. Yaptığımız araştırma sonrası, devletin birçok resmi kurumundan Sabah gazetesinin internet adresine bağlantı adreslerinin yerleştirildiğini, böylece gazetenin internet sitesinin kazancını artıracak çok kritik bir işlem yapıldığını belirlemiştik.

Haberimizin ardından ilk geri adımı atan Diyanet İşleri Başkanlığı oldu. Başkanlık, sitesinde bulunan linki kaldırdı.

Habere devlet kurumlarından ve Sabah gazetesinden bir yanıt gelmezken, bu kurumların internet siteleri hakkında Google’ın ceza verip vermeyeceği merak konusu. Edinilen bilgiye göre, birçok vatandaşın yapılan bu haksızlıkla ilgili Google’a şikayette bulunduğu öğrenildi.

Haberimizden önce…

Haberimizden sonra…