Veryansın Tv, Sabah’ın ‘ekmeğiyle’ oynamaya devam ediyor: Şimdi de ‘hastane’siz kaldılar!

Sabah gazetesine link veren devlet kurumlarından Karamürsel Devlet Hastanesi de linki kaldırdı.

Veryansın Tv, Sabah’ın ‘ekmeğiyle’ oynamaya devam ediyor: Şimdi de ‘hastane’siz kaldılar!

ERDEM ATAY / Veryansın Tv

Kamu kurumlarının internet sitelerinden Sabah gazetesine link vermelerinin ortaya çıkmasının ardından ilk hamle Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan gelmişti. İkinci hamle Sağlık Bakanlığından geldi. Başkanlığın ardından Karamürsel Devlet Hastanesinin internet sitesindeki Sabah gazetesi için verilen link kaldırıldı.

Skandal! Devlet kurumları Sabah’a çalışıyor: İşte belgeleri

Veryansın Tv, Sabah’ın ekmeğiyle oynamaya devam ediyor.

Veryansın TV’nin devletin resmi internet sitelerinden Sabah gazetesine bağlantı adreslerinin yerleştirildiğinin tespitinin ardından ilk adımı Diyanet İşleri Başkanlığı atmıştı. Başkanlık, Sabah gazetesinin internet haber sitesine yönlendiren linki kaldırmıştı. Diyanet’in sitesinin çok fazla aranan “kurban” kelimesinden Sabah gazetesine link verdiği ortaya çıkmıştı.

Şimdi ise Sağlık Bakanlığına bağlı Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğünün Karamürsel Devlet Hastanesinde bulunan link kaldırıldı. Burada “hastane” kelimesine link çıkılmıştı.

Habere devlet kurumlarından ve Sabah gazetesinden henüz bir açıklama gelmedi. Bu işlemi yapanlar hakkında bir soruşturma açılıp açılmayacağı da bilinmiyor.

NE TESPİT ETMİŞTİK?

Veryansın Tv, büyük bir skandalı ortaya çıkardı. Yaptığımız araştırma sonrası, devletin birçok resmi kurumundan Sabah gazetesinin internet adresine bağlantı adreslerinin yerleştirildiğini, böylece gazetenin internet sitesinin kazancını artıracak çok kritik bir işlem yapıldığını belirlemiştik.

Veryansın Tv, Sabah’ın ‘ekmeğiyle’ oynadı: Diyanet linki kaldırdı!