Veryansın TV’nin haberi Suriye’de yankı buldu

Veryansın TV’ye konuşan Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz’un “Türkiye Suriye ile koordinasyon sağlamalı, işbirliği yapmalı” açıklamaları, Suriye resmi haber ajansı SANA tarafından haberleştirildi. Haberin başlığında “Emekli Türk Tümgeneral: Erdoğan, Suriye Politikalarında Ciddi Hatalar Yaptı” ifadelerine yer verildi.

Veryansın TV’nin haberi Suriye’de yankı buldu

VERYANSIN TV

Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz’un Veryansın TV’ye yaptığı değerlendirmeler Suriye’de yankı buldu.

Suriye resmi haber ajansı SANA, “Emekli Türk Tümgeneral: Erdoğan, Suriye Politikalarında Ciddi Hatalar Yaptı” başlıklı haberinde Yavuz’un “Suriye ile Türkiye’nin iş birliği yapmalı” açıklamalarına yer verdi.

Haberde şu ifadeler kullanıldı:

“Televizyon açıklamalarında bulunan Yavuz; Ankara’nın uluslararası ve bölgesel ilişkilerini daha önceki durumuna artık döndüremez haline geldiğini ifade ederken, bunun nedeni Suriye’de uyguladığı politikasından dolayı kaydettiği başarısızlığın olduğuna dikkat çekti.

Yavuz ayrıca; Ankara’nın dış sorunlarından ve iç sahasında bu sorunların yansıttıkları siyasi, güvenlik, mali ve ekonomik krizlerinden üstesinden gelmesi için’Suriye ile koordinasyon, diyalog ve işbirliği yapmalı’ dedi. 

 


"ESAD'I DÜŞMAN GÖRMEK GÜCÜMÜZÜ ZAYIFLATIYOR" DEMİŞTİ 

Veryansın TV’ye konuşan Yavuz “Mustafa Kemal Büyük Taaruz’u başlatmak için önce bütün cepheleri daralttı ve ortadan kaldırdı. Doğu Akdeniz ile Suriye’yi tek cepheye indirmemiz gerekiyor. İki bölgede de Türkiye ABD’nin hedefinde. Esad’ı düşman görmek gücümüzü zayıflatıyor” ifadelerini kullanmıştı.