Veryansın TV gündeme getirmişti… CHP’den Kılıçdaroğlu’nun makam aracına ilişkin açıklama

Devlet yöneticilerinin imza attığı israfları gündeme getirirken takdir edilen Veryansın Tv, konu Kemal Kılıçdaroğlu'nun yeni lüks makam aracı olunca CHP Sözcüsü Özgür Özel'in hedefi oldu.

Veryansın TV gündeme getirmişti… CHP’den Kılıçdaroğlu’nun makam aracına ilişkin açıklama

CHP Sözcüsü Özgür Özel, Veryansın Tv’nin gündeme getirdiği Kemal Kılıçdaroğlu’nun lüks makam aracıyla ilgili Meclis’te düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu’nun önceki aracını 7 yıldır kullandığını belirten Özel, şimdi aynı aracın yeni modelini aldıklarını söyledi.

CHP’ye 2 milyon liraya mâl olan Audi marka araçla ilgili, “Ne kadar mütevazi diyeceklerine, lüks merakı diyorlar” ifadelerini kullanan Özel, “Biraz insaf olur” dedi.

AKP döneminde lüks araç giderlerinin tavan yaptığını, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın araç filosuna sahip olduğunu belirten Özel, bu israfların ise haber yapılmadığını iddia etti.

Veryansın Tv’nin devletteki lüks israfına yönelik onlarca haberine rağmen Özel’in böyle bir suçlama yapması dikkat çekti.

Alınan lüks aracın israf olmadığını savunan Özel, “Cumhurbaşkanı’nın 13 tane uçağı var. 866 milyon dolar tutuyor. Böyle bir israfı görmüyorsunuz, parti parasıyla alınmış araca laf ediyorsunuz” dedi. Ancak Özel, “parti parası” olarak bahsettiği paranın, halkın vergisiyle oluşturulan Hazine’nin siyasi partilere yaptığı yardımlar olduğunu belirtmedi.

Veryansın Tv söz konusu aracın geçen hafta Doğuş Otomotiv’den alındığını ve markasının ise 4000 motor olan Audi A8 olduğunu duyurmuştu.

Aracın boş haliyle internetten satış fiyatı 1 milyon 782 bin 264 TL.

Otomobilin CHP’ye yaklaşık 2 milyon liraya mal olduğu belirtildi. Otomobil geçen hafta CHP Genel Merkezine geldiği ve garajda bekletildiği öğrenildi.

Audi’nin sitesinde araca ait bilgiler şöyle: