Veyis Ateş ile Sezgin Baran Korkmaz görüşmesinin ses kaydı yayınlandı

featured

HaberTürk’ten istifa eden Veyis Ateş ve firari iş adamı Sezgin Baran Korkmaz arasında geçen konuşmaların bir bölümü yayınlandı.

Firari iş adamı Sezgin Baran Korkmaz‘dan 10 milyon Euro istediği belirtilen Veyis Ateş ve Korkmaz arasındaki konuşmanın ses kaydından bir bölümü Türkiye İşçi Partisi İstanbul Milletvekili Ahmet Şık sosyal medya hesabından yayınladı.

Şık, paylaşımında “Veyis Ateş ile Sezgin Baran Korkmaz arasında geçen 12 dakikalık konuşmanın, İsmail Saymaz’ın bugünkü yazısında bahsettiği kısmına ait ses kaydı budur” ifadelerini kullandı.

Sözcü yazarı İsmail Saymaz bugünkü köşe yazısında konuşmanın deşifresine şöyle yer vermişti:

“Ateş’in bilmediği bir şey vardı: Sabah Korkmaz’ı arayıp varlığından emin olmak için görüşmenin kaydını dinledim. 5-8 Ocak arasında 4-5 telefon görüşmesi yapılmış. Korkmaz, 7 Ocak’ta yapıldığını söylediği 9 dakika 26 saniyelik kaydın 2 dakikalık kısmını dinletti. Ateş araba içerisinde konuşuyor. Yol ve araç sesi konuşma seslerine karışıyor.

Ateş, şöyle diyor:

“Şu an can yanın yaralı, kızgınsın, öfkelisin, dünyaya ateşe verirsin. Bu tarafın hassasiyet duyduğu şeyi sana iletmek istiyorum.”

Ateş, kimi lobi ve kliklerden söz ediyor. Kendini hakem olarak tanıtıyor. Korkmaz, “Masaya sen otur benim yerime?” diye öneriyor. Ateş “Nasıl istersen” diyor ve şöyle devam ediyor:

“Senle ilgili beklenti ve istedikleri ses çıkarmadan bir süre beklemen. ‘Samimiyetini göstersin, gerekeni yaparız (diyorlar).” Korkmaz, “Samimiyetimizi nasıl göstereceğim abi?” diye soruyor.

Ateş, “Söz ettiğim meblağı istiyorlar” diyor. Korkmaz, “10 milyon Euro’yu verdiğim zaman…” diye konuşuyor. Hızlı konuştuğu için “Milyon” ifadesini yutuyor.”

Veyis Ateş ile Sezgin Baran Korkmaz görüşmesinin ses kaydı yayınlandı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 1 sene önce

    Cep telefonu ile yapılan bir dijital görüşmede o şekilde cızırtı olmaması gerekir. Ses ya net olur veya hiç olmaz. Bu analog görüşme olmadığı için büyük bir kuşku oluşturdu. Ses kaydı bu ise başka bir numara var gibi görünüyor

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!