Veyis Ateş ile Sezgin Baran Korkmaz görüşmesinin ses kaydı yayınlandı

HaberTürk’ten istifa eden Veyis Ateş ve firari iş adamı Sezgin Baran Korkmaz arasında geçen konuşmaların bir bölümü yayınlandı.

Veyis Ateş ile Sezgin Baran Korkmaz görüşmesinin ses kaydı yayınlandı

Firari iş adamı Sezgin Baran Korkmaz'dan 10 milyon Euro istediği belirtilen Veyis Ateş ve Korkmaz arasındaki konuşmanın ses kaydından bir bölümü Türkiye İşçi Partisi İstanbul Milletvekili Ahmet Şık sosyal medya hesabından yayınladı.

Şık, paylaşımında "Veyis Ateş ile Sezgin Baran Korkmaz arasında geçen 12 dakikalık konuşmanın, İsmail Saymaz’ın bugünkü yazısında bahsettiği kısmına ait ses kaydı budur” ifadelerini kullandı.

Sözcü yazarı İsmail Saymaz bugünkü köşe yazısında konuşmanın deşifresine şöyle yer vermişti:

"Ateş'in bilmediği bir şey vardı: Sabah Korkmaz'ı arayıp varlığından emin olmak için görüşmenin kaydını dinledim. 5-8 Ocak arasında 4-5 telefon görüşmesi yapılmış. Korkmaz, 7 Ocak'ta yapıldığını söylediği 9 dakika 26 saniyelik kaydın 2 dakikalık kısmını dinletti. Ateş araba içerisinde konuşuyor. Yol ve araç sesi konuşma seslerine karışıyor.

Ateş, şöyle diyor:

“Şu an can yanın yaralı, kızgınsın, öfkelisin, dünyaya ateşe verirsin. Bu tarafın hassasiyet duyduğu şeyi sana iletmek istiyorum.”

Ateş, kimi lobi ve kliklerden söz ediyor. Kendini hakem olarak tanıtıyor. Korkmaz, “Masaya sen otur benim yerime?” diye öneriyor. Ateş “Nasıl istersen” diyor ve şöyle devam ediyor:

“Senle ilgili beklenti ve istedikleri ses çıkarmadan bir süre beklemen. ‘Samimiyetini göstersin, gerekeni yaparız (diyorlar).” Korkmaz, “Samimiyetimizi nasıl göstereceğim abi?” diye soruyor.

Ateş, “Söz ettiğim meblağı istiyorlar” diyor. Korkmaz, “10 milyon Euro'yu verdiğim zaman…” diye konuşuyor. Hızlı konuştuğu için “Milyon” ifadesini yutuyor."