Veyis Ateş'ten Ahmet Şık'la ilgili Süleyman Soylu iddiası

Gazeteci Veyis Ateş, hakkındaki iddialara Halk TV canlı yayınının ardından bu kez Instagram hesabından yanıt verdi. Ateş, HDP kadrosundan vekil seçilen ve son günlerde 'Devleti yıkmamız gerek', 'Türkiye Cumhuriyeti Devleti katildir' sözleriyle tepki çeken Ahmet Şık hakkında ilginç bir iddia ortaya atarak, 'İçişleri Bakanı sayın Süleyman Soylu ile 5 dakika da olsa bir araya gelme arzunu bana dile getirmedin mi' ifadelerini kullandı. Şık ise Soylu'nun istifa ettiği gece görüşmek istediğini kabul etti.

Veyis Ateş'ten Ahmet Şık'la ilgili Süleyman Soylu iddiası

Veyis Ateş'in iş insanı Sezgin Baran Korkmaz'dan bir takım işlerini çözmek adına 10 milyon euro istediği iddia edilmişti. Hakkındaki iddialara geçtiğimiz gün Halk TV canlı yayınında yanıt veren Gazeteci Veyis Ateş, suskunluğunu ikinci kez bu sefer Twitter hesabından bozdu.

SOSYAL MEDYADAN AHMET ŞIK'A YÜKLENDİ

Veyis Ateş, Korkmaz ile yaptığı telefon görüşmesinin ses kaydını yayınlayan Ahmet Şık'a yanıt verdi.

Daha önceki açıklamasında kaydın "montaj" olduğunu ileri süren Ateş, Twitter hesabından Ahmet Şık'ı etiketleyerek "Ahmet Şık dokunulmazlık zırhına sığınıp Sezgin Baran Korkmaz'ın omzundan bana ateş açma" ifadelerini kullandı.

'BAKAN SOYLU İLE 5 DAKİKA GÖRÜŞMEK İSTEMEDİN Mİ?'

Veyis Ateş, paylaşımında şu ifadelere yer yer verdi:

İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu ile tanışıklığımı öğrenince bana, Bakan Bey'le siyaseten uzlaşmadığını fakat tavrını çok beğendiğini söylemedin mi? Beş dakikalığına bile olsa Sayın Soylu ile bir araya gelme arzunu dile getirdin mi? Getirmedin mi?

ŞIK'TAN YANIT

Ahmet Şık, Sezgin Baran Korkmaz’la ses kaydını yayımladığı ve "Montajlama yöntemiyle oluşturulduğu açıktır" diyen Veyis Ateş’e Twitter üzerinden yanıt verdi.

Ahmet Şık 'Hakikat kendini kolay ele vermez' ifadelerini kullandığı paylaşımında bir açıklama linki paylaştı. 

Ahmet Şık Twitlonger’de yayınladığı yazıda İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu ile tanışmak ve görüşmek istediğini doğrulayarak “Şimdi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile seni aracı kılarak görüşmek istediğimi söylemişsin ki tartışmaların odağına yerleştiğin günden bu yana söylediğin tek doğru bu olsa gerek. Ama bu doğruyu da “Bakan Bey ile siyaseten uzlaşamadığını fakat tavrını çok beğendiğini söylemedin mi?” diyerek kendince kullanışlı hale getirmek istemişsin.
Manipüle ettiğin doğruyu da açıklayayım ki boşluk kalmasın. Süleyman Soylu’nun istifa ettiğini açıkladığı gece ve sonrasında yaşananlara dair yazdığım yazı için görüşmek istediğim ve aranızdaki yakınlığını bildiğim için seni arayıp talebimi sana ilettiğim doğrudur.
Devamı da şöyle oldu. Beni arayıp Soylu’nun görüşmek istemediğini söyleyince ben de “Madem görüş vermiyor, yazıya baksın yanlış bir şey yazmak istemiyorum” dedim. Yalan doğru bilemem ama bana cevaben, yazının içeriğinin yanlış olmadığının Soylu tarafından teyit edildiğini söyleyince ben de yazıyı yayınladım.” dedi.