Viyana'daki saldırıya tanık olan Türk'ten ilk açıklama

Avusturya’nın başkenti Viyana'da düzenlenen silahlı saldırıya tanık olan Türk vatandaşı Mikail Özen, sosyal medyadan açıklama yaptı. Özen, “Geçmiş olsun dileklerinde bulunan herkese teşekkür ederiz. Allah’a şükürler olsun sağlığımız yerinde” dedi.

Viyana'daki saldırıya tanık olan Türk'ten ilk açıklama

Avusturya’nın başkenti Viyana'da düzenlenen silahlı saldırı anına Recep Tayyip Gültekin ve Mikail Özen de tanıklık etti. Mikail Özen, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Geçmiş olsun dileklerinde bulunan herkese teşekkür ederiz. Allah’a şükürler olsun sağlığımız yerinde. Bize hiçbir şey olmadı. Şu anda aşağıya inip polislere ifade vermek zorundayız. Geçmiş olsun diyen herkese teşekkür ederim. Sağ olun var olun” ifadelerini kullandı.

NELER OLMUŞTU?

Viyana'da düzenlenen silahlı ölü ve yaralananlar olmuştu. Polisten yapılan açıklamada, silahlı saldırganlardan birinin gözaltına alındığı, diğerinin ise etkisiz hale getirildiği belirtildi.  Avusturya İçişleri Bakanı Karl Nehammer, Viyana’da düzenlenen silahlı saldırının terör eylemi olduğunu açıkladı. Avusturya medyası, bazı restoranlardaki vatandaşların rehin alındığını duyurdu. Hayatını kaybedenler arasında bir polis memurunun da bulunduğu bilgisi paylaşıldı.