Vodinalı konuşulan kitabını anlattı: Kovid-19 ile Davos'un ne ilgisi var?

Yazarımız Hüseyin Vodinalı'nın Pankuş Yayınları'ndan çıkan "Kovid-19: Bir Virüsten Ötesi" kitabı yabancı basında da ilgi gördü. CRI Türk FM'e (Çin Uluslararası Radyosu) konuk olan Vodinalı, Kovid-19 ile Dünya Ekonomik Forumu ve Bill Gates'in çalışmaları arasındaki çarpıcı ilişkiler ağını ortaya koydu.

Vodinalı konuşulan kitabını anlattı: Kovid-19 ile Davos'un ne ilgisi var?

Veryansın Tv yazarı Hüseyin Vodinalı, Pankuş Yayınları'ndan çıkan ve oldukça ilgi çeken "Kovid-19: Bir Virüsten Ötesi" kitabını CRI Türk FM'de Tuğçe Akkaş'ın hazırlayıp sunduğu Manşet programında anlattı.

Koronavirüs salgınını jeopolitik dengeler açısından inceleyen neredeyse ilk çalışma olan kitapta, pandemiyle ilgili sorulmayan soruların yanıtlarını arayan Vodinalı, ABD'nin bölgemizdeki kimyasal silah laboratuvarlarına işaret etti.

Bir iddiayı ortaya koyduğunu belirten Vodinalı, bilim insanı değil, gazeteci olduğunu, 12 yıldır özellikle jeopolitik ve dünyadaki güç ilişkilerinin açıklanması gibi farklı siyasi konularda yazdığını söyledi.

VİRÜSÜN ZAMANLAMASI

Kovid-19'un ortaya çıkışı, zamanlaması, propaganda malzemesi olarak kullanılması ve verdiği zararın çok dikkat çekici olduğunu belirten Hüseyin Vodinalı, "Bu sadece bir hastalık değil, jeopolitik de bir olaydı. İnsanın aklına 'Biyolojik savaş unsuru mu bu acaba?' sorusunu getirdi. Bilimsel yayınları takip edebildiğim kadarıyla 'Bu virüs doğal mıdır, laboratuvar ortamında mı yapıldı?' sorusunun yanıtı henüz verilmedi. Ağırlıklı olarak doğal olduğu söyleniyor ancak görünen o ki, 'Yüzde 100 bu doğaldır' diyen ana akım medyanın ötesinde bilimsel olarak dünyada bunu kesin biçimde ortaya koyan bir durum yok. Çin Halk Cumhuriyeti de virüsün laboratuvarda yapıldığı iddiasında bulunmuyor. Sadece dışişleri bakanlığı sözcüsü sosyal medyadan kitabımdaki argümanları destekleyen bir mesaj vermişti, sonrasında resmi olarak kimse bu konunun üzerinde durmadı ve durmaya da çekiniyorlar çünkü çok ciddi bir suçlama. İşin Amerika tarafına bakarsak doğrudan Çin suçlanıyor" dedi.

ABD'NİN KİMYASAL SİLAH LABORATUVARLARI

"Amerika'nın en büyük kimyasal biyolojik savaş üssü Fort Detrick var, 2. Dünya Savaşı sonrası kurulmuş bir üs olarak biliyoruz" diyen Vodinalı, şöyle konuştu:

"Bu üs, temmuz ayından başlayarak sızıntı olması sebebiyle kapatılıyor. Fort Detrick Üssü'nde pek çok virüs, biyolojik savaş ajanları, mikroplar ve bakteriler üzerinde çalışmalar yapılıyor. Hatta bu üssün daha önce Amerika'da 11 Eylül saldırıları sonrası mektuplarla toz şeklinde gönderilen çiçek hastalığının malzemelerinin de merkezi olduğu ortaya çıkmıştı. Bu üs öyle sabıkasız yani tertemiz değil. Bu üssün tarihçesine ilişkin kitapta ilginç bilgiler de var. Ağustos ayında kapatılan üssün yakın çevresindeki bazı bakımevlerinde zatürre benzeri bir hastalık görüldüğü anlaşılmış ve bu Amerikan basınında da yer almış. Ölen yaşlılar ile hastalananlar olmuş ve orada yine bir askeri üs var. 18 Ekim'de Dünya Askeri Olimpiyat Oyunları için Wuhan'a gidecek olan Amerikan ordu takımı burada çalışmalarını yapıyor. 350 kişilik kafile Wuhan'a gidiyor ve hiçbir madalya almadan dönüyorlar hatta bunları içinde hastalananlar olduğu da söyleniyor. Koskoca Amerikan ordusunun hiç madalya almaması da ilginç. Devamında da Wuhan'da bu hastalık çıkıyor. Bunun dışında örneğin, farklı bölgelerden gelen haberler de var. 2019 yılında ABD'de ağır grip salgını olmuştu ve 60 bin kişinin grip nedeniyle hayatını kaybettiği söylenmişti. Bu da çok ilginçti. Burada en azından soru işaretleri konmalı."

KOVID-19 VE DAVOS'UN ORTAK NOKTASI NE?

Yazar Hüseyin Vodinalı, Davos Zirvesi'ne dikkat çekerek, bu zirvede dünyanın en büyük zenginlerinin toplandığını ancak orada alınan kararların açıklanmadığını vurguladı. Davos'ta ilginç toplantılar olduğunu kaydeden Vodinalı, "Özellikle iklim değişikliği üzerinde konuşuluyor fakat Kovid-19 ile ilgili ismi çok geçen ve aşı çalışmalarına destek veren Bill Gates'in de katıldığı dikkat çekici bir tatbikat yapılıyor. Tam da 18 Ekim'de oluyor yani Wuhan'da Dünya Askeri Olimpiyat Oyunları'nın gerçekleştiği tarihte oluyor. Bu tatbikata Davos, Dünya Ekonomik Forumu olarak katılıyor ayrıca IMF, Johns Hopkins Üniversitesi, Pentagon ile çok sayıda ilaç şirketi de katılıyor. Bill Gates Vakfı'nın öncülüğünü yaptığı bir tatbikat yapılıyor ve tatbikat senaryosu tamamen Covid-19 ile aynı. Şöyle ki; Güney Amerika'da bir domuz çiftliğinden çıkan domuz gribi türü bir hastalık dünyada pandemiye yol açıyor, bu pandemi hızla yayılıyor ve milyonlarca kişi ölüyor. Dördüncü ve beşinci aşamalarında sosyal medyadaki komplo teorilerine sansürler getiriliyor. Bu tatbikat birebir Covid-19'u anlatıyor." değerlendirmesinde bulundu.