Vucic, o sözleşmeyi okumadı mı: Trump'ın sözleri sonrası şaştı kaldı

ABD Başkanı Donald Trump Sırbistan’ın ABD’nin izinden giderek İsrail’deki diplomatik temsilciliğini Tel Aviv’den Kudüs’e taşıyacağını açıkladı. Sırp lider ise Trump'ın sözleri sonrası şaşkınlık yaşadı.

Vucic, o sözleşmeyi okumadı mı: Trump'ın sözleri sonrası şaştı kaldı

Beyaz Saray’da cuma günü Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic ve Kosova Başbakanı Avdullah Hoti ile üçlü bir görüşmede bir araya gelen Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump, ABD'nin izinden giden Sırbistan’ın İsrail'deki diplomatik temsilciliğini Tel Aviv'den Kudüs’e taşıma kararı aldığını ve bunun 2021 yılının temmuz ayına kadar gerçekleştirileceğini açıkladı. Donald Trump, Sırbistan’ın bu ay içerisinde ilk etapta Kudüs’te bir ticaret ofisi açacağını da duyurdu.

Basın açıklamasından önce Trump'ın Vucic'i sandalyeye oturtması ve açıklama sırasında iki devlet başkanının Trump'ın masasından alçak masalarda ağırlanması diplomatik nezaketsizlik olarak görüldü.

Beyaz Saray'da gerçekleşen imza törenine ilişkin ilginç görüntüler ortaya çıktı.

Trump'ın Sırbistan Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıyacak sözlerinin ardından Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic'in şaşkınlığı ve önündeki anlaşma ile çevresine bakındığı görülüyor.