‘Watozz’ları üreten Albayraklar savunma sektöründen çekiliyor!

2019 yılında yılın en hızlı büyüyen savunma firması olarak dikkatleri üzerinde toplayan Albayraklar Savunma A.Ş., hisselerini satışa çıkardı ve sektörden çekildiğini açıkladı. Albayraklar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Albayrak’ın imzasını taşıyan yazılı açıklamada bir takım önemli bilgiler verildi.

‘Watozz’ları üreten Albayraklar savunma sektöründen çekiliyor!

Watozz ve T61 gibi önemli savunma ürünleriyle birlikte tanınan Albayraklar Savunma A.Ş., hisselerini satışa çıkarıp, sektörden çekildiğini açıkladı.

Albayraklar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Albayrak, “Faaliyet gösterdiğimiz diğer sektörlerdeki ticari alacaklarımızı da tahsil edemememiz sonucunda yeni savunma sanayi projelerimizin Ar-Ge çalışmalarını durdurmak zorunda kaldık. Bu ve bunun gibi nedenlerden ötürü şirketler grubumuzun göz bebeği savunma sanayi firmamızı üzerindeki ürünlerin patent ve marka hakları ile birlikte satışa çıkartma kararı aldığımızı üzülerek beyan ederim.’’ diye konuştu.

Albayrak, bugüne kadar hiçbir kurum ya da kuruluştan 5 kuruş ekonomik desteği almadan Türk Savunma sanayisinin toplam yıllık ihracat rakamını tek bir firma olarak yakalayabilecek kadar satış değerine sahip birçok eşsiz savunma ürünleri icat ettiklerini ve bunları geliştirdiklerini açıklayan Albayrak, yapılamaz denilen her şeyi yaptıklarını, Amerikan üretimi teknolojilerin en esaslı rakipleri olmayı başardıklarını iletti.

Adnan Albayrak, “Amerikan üretimi teknolojilere rakip çıktık. Yüzde yüz yerli ve milli imkanlarla ve tamamen öz sermayemiz ile ortaya çıkardığımız Wattozz ürün serimiz uluslararası platformlarda üstün başarı ödüllerine layık görüldü ve Wattozz isminin dünyadaki marka değeri milyonlarca dolara ulaştı” diye konuştu.

Üst üste gelen yüksek adetli siparişleri karşılayamadıklarını anlatan Adnan Albayrak, “Ancak, ürünlerimize çok sayıda ülkeden üst üste gelen yüksek siparişlerin (yaklaşık 750 bin adet silah) seri üretimi için ihtiyacımız olan desteğe bir türlü sahip olamadık.

Faaliyet gösterdiğimiz diğer sektörlerdeki ticari alacaklarımızı da tahsil edemememiz sonucunda yeni savunma sanayi projelerimizin Ar-Ge çalışmalarını durdurmak zorunda kaldık. Bu ve bunun gibi nedenlerden ötürü şirketler grubumuzun göz bebeği savunma sanayi firmamızı üzerindeki ürünlerin patent ve marka hakları ile birlikte satışa çıkartma kararı aldığımızı üzülerek beyan ederim.” diye konuştu.

Albayraklar Savunma uzaktan kontrol edilebilir kablosuz elektroşok silahı Wattozz ve her türlü kısa veya uzun namlulu tüfek ve tabancalardaki geri tepme ve şahlanma sorununa yardımcı olan Wattozz T61 silah modifikasyon sistemi ile ön plana çıkıyordu.

1965 YILINDA KURULDU

1965 yılında kurulan Albayraklar Holding inşaat, kent temizliği ve katı atık yönetimi, turizm, filo araç kiralama, personel taşımacılığı ve akaryakıt hizmetleri veriyor. Firmanın yurt dışı yatırımları arasında Katar’da 5 yıldızlı otel ve yine Katar’da gıda fabrikası ön plana çıkıyor.

MİLYONLARCA DOLAR

%100 yerli ve milli imkanlarla, tamamen TL sermayesiyle birlikte ortaya çıkarılan Wattozz isimli ürün uluslararası platformlarda çok sayıda ütün başarı ödülü aldı ve Watozz isminin marka değeri milyonlarca dolara ulaştı.

Albayraklar firmalarını patent haklarıyla birlikte toptan satışa çıkardı.