WhatApp'a kullanıcıları sevindirecek özellik geliyor

WhatsApp'ın 2.21.14.6 kodlu Android beta sürümü, gönderilen bir videonun kalitesini belirleyebilme özelliği ile geldi. Şimdilik geliştirilme aşamasında olan özellik, kullanıma sunulduğunda veri tasarrufu sağlama ya da en iyi kalitede video gönderme işlevselliğine sahip olacak.

WhatApp'a kullanıcıları sevindirecek özellik geliyor

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın Android beta sürümü güncellendi. Bu güncelleme, uygulama sürümünü 2.21.14.6'ya yükseltirken kullanıcıların beklediği bir yeniliği de nihayet getirdi. Özellik şu an için beta sürüm kullanıcıları tarafından kullanılamıyor olsa da kodlara gizlenmiş bu özellik, WhatsApp'ın yakın bir gelecekte video kalitesini ayarlama özelliğine sahip olacağını gözler önüne seriyor.

WABetaInfo tarafından keşfedilen yeni özellik, kullanıcılara video gönderirken üç ayar seçeneği sunacak. Bu seçenekler, "otomatik", "veri tasarrufu" ya da "en iyi kalite" olarak karşımıza çıkacak. Kullanıcılar da bulundukları koşullara göre bir tercih yapıp, bir videoyu kendi diledikleri kalitede gönderme imkanı yakalayacaklar.

WhatsApp'ın yeni özelliği işte böyle görünüyor:

Webtekno'nun aktardığına göre WhatsApp'ın 2.21.14.6 kodlu Android beta sürümünde ortaya çıkan özellik, pek çok kullanıcı tarafından otomatik modda kullanılabilir gibi görünüyor. Çünkü bu kullanım modu, video gönderimi için en uygun yöntemin hangisi olduğunu algoritmalar aracılığıyla belirleyecek. Veri tasarruf seçeneği ise videonun sıkıştırılarak boyutunun küçültülmesini sağlamış olacak.

WhatsApp geliştiricileri, yeni özellik ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadılar. Ayrıca henüz geliştirilmekte olan bu özelliğin iOS ve Android platformlarına ne zaman kararlı olarak sunulacağı da şimdilik belli değil. Beklentiler, özelliğin yakın bir gelecekte kullanılabilir olacağı yönünde.