WhatsApp yerine kullanabileceğiniz uygulamalar

Yeni Gizlilik Sözleşmesini Onaylamak İstemeyenlere: WhatsApp Yerine Kullanabileceğiniz Uygulamalar

WhatsApp yerine kullanabileceğiniz uygulamalar

Geçtiğimiz gün WhatsApp kullanıcıları, verilerinin Facebook ile paylaşılacağı hakkında yeni bir gizlilik sözleşmesi ile karşılaştı. Buna göre 8 Şubat 2021 itibariyle sözleşmeyi onaylayan kullanıcıların verileri Facebook ile paylaşılacak. 

Gizlilik sözleşmesini onaylamayanlardansanız sizin için WhatsApp yerine kullanabileceğiniz mesajlaşma uygulamaları önerilerine göz atabilirsiniz.

1. Telegram

Telegram'ı bilgisayar, telefon veya tabletinizden kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. Telegram özellikle fazla kişili grup sohbetleri yapmak isteyenler için tam istenileni veriyor. Ayrıca her türlü formattaki belgeyi de platform üzerinden paylaşabilirsiniz. Güvenli bir şekilde mesajlaşma imkanı sunan Telegram'ı kullanmak için herhangi bir ücret ödemenize de gerek yok.

2. Signal

Elon Musk'ın da önerdiği Signal, ücretsiz bir şekilde mesajlaşma imkanı sunuyor. Uygulamanın en çok öne çıkan özelliği güvenilirliği. Uygulamada Whatsapp'ta olduğu gibi sesli ve görüntülü arama imkanı da var.

3. BiP

Turkcell'in geliştirdiği BiP, operatör fark etmeden uygulama mağazasından indirerek kullanabileceğiniz bir mesajlaşma uygulaması. Telefonunuz kapalı bile olsa bilgisayarınızdan BiP üzerinden mesajlaşmaya devam edebilirsiniz.

4. Wire

Mesajlaşma uygulamalarına telefon numaranızı vermek istemiyorsanız Wire'ı kullanabilirsiniz. Wire'a dilerseniz e-posta adresinizle veya telefon numaranızla kaydolabilirsiniz. Kullanıcı adınız ile insanlar sizinle görüşme başlatmadan önce bağlantı isteği ile ilk olarak sizin onayınızın alınıyor olması da güzel özelliklerinden biri!

5. Threema

Mesajlaşma uygulamasında aradığınız en önemli özellik güvenlik ise Threema işinizi görecektir. Telefonunuza indirdiğiniz uygulamayı bilgisayarınızdan da kullanabilirsiniz. Uygulamada mesajlar alıcıya iletildikten sonra silinir. Threema'yı kullanmayı düşünüyorsanız, şu an fiyatı 28,99 TL.

6. Viber

Ücretsiz bir mesajlaşma uygulaması olan Viber, WhatsApp'ın her özelliğini size sunuyor. Ayrıca 'Gizli Sohbet' özelliği ile belirli sohbetleri gizleme imkanı da tanıyor.

7. Skype

Görüntülü sohbet denildiğinde ilk akla gelen uygulama olan emektar Skype, mesajlaşma için de kullanılabiliyor. Telefonunuza indirerek Skype'ı olan herkesle istediğiniz gibi ücretsiz bir şekilde mesajlaşabilirsiniz. Ayrıca mesajlaşmak için telefonunuzun açık olmasına da gerek yok.

8. Google Hangouts


Hangouts'ı WhatsApp'tan ayıran özelliklerden biri de 10 kişilik görüntülü arama yapma imkanının olması. Hangouts sayesinde dünyanın neresinde olursanız olun sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde mesajlaşabilirsiniz.

9. LINE

Stickerları ile eğlenceli bir şekilde dilediğiniz kişiyle mesajlaşma imkanı sunan LINE, ücretsiz bir uygulama.

10. WeChat

Çin'de oldukça popüler bir mesajlaşma uygulaması olan WeChat, ücretsiz bir şekilde mesajlaşmanın yanı sıra dosyaları ve konumunuzu paylaşma, görüntülü veya sesli aramalar yapmanızı sağlar.

Kaynak: Onedio