Wikipedia Genelkurmay Başkanı Güler’i öldürdü!

featured
service

Türkiye’de uzun süre yasaklı olan internet ansiklopedisi Wikipedia, inanılmaz bir asparagasa imza attı. Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler’in Libya’daki Vatiyye Üssü’ne düzenlenen hava saldırısında öldüğünü yazdı. Bir süre sonra güncellemeyi kaldırdığı görüldü.

VERYANSIN TV

İnternet ansiklopedisi Wikipedia’nın Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile ilgili girdiği asparagas “güncelleme” tartışma yarattı.

Ansiklopedi, Yaşar Güler’in Libya’da Türkiye’nin üs kuracağı Vatiyye Üssü’ne düzenlenen saldırıda öldüğünü yazdı. Güler’in ölüm yılını ve yerini “6/7/2020 Libya” olarak güncelleyen Wikipedia bir süre sonra o güncellemeyi kaldırdı.

Ansiklopedisini “açık kaynaklardan” derlenen bilgilerle oluşturan Wikipedia’dan hemen önce terör örgütü PKK/YPG’ya yakın bazı yayın organları, Yaşar Güler’in öldüğü yönünde kara propaganda başlatmıştı.  Wikipedia’nın bu kara propaganda merkezlerinin iddialarını doğru kabul edip yer vermesi tepki çekti.

Türkiye’de 3 yıldır kapalı olan internet ansiklopedisi Wikipedia, Anayasa Mahkemesi’nin kararının ardından Ocak ayında erişime açılmıştı.

Hafter güçlerinden alınan ve Türkiye’nin üs kuracağı Vatiyye Üssü’nü Mısır’dan kalkan Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) aite uçaklar tarafından vurulduğu belirtilmişti.

Wikipedia Genelkurmay Başkanı Güler’i öldürdü!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 2 sene önce

    Wikipedia dan bilgilenenlere onemle duyurulur…Kapatildi diye gozyasi dokenler neyin pesindeymis ortaya cikti simdi.

    Cevapla
  2. 2 sene önce

    yaşıyormuydu? Allah Allah

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!