‘Yabancı istihbarat örgütleri kaçak FETÖ’cü subayları devreye soktu’

Star yazarı Ardan Zentürk, Türkiye'nin elinde, yabancı istihbarat örgütlerinin kaçak FETÖ'cü subayları Suriye-Irak hattında PKK saflarına intikal ettirdiğini yönünde istihbarat olduğunu söyledi.

‘Yabancı istihbarat örgütleri kaçak FETÖ’cü subayları devreye soktu’

Son dönemde kaçak FETÖ’cü eski subaylar üzerinden sosyal medyada yoğunlaşan kara propaganda sürerken çok önemli bir iddia ortaya atıldı. Star yazarı Ardan Zentürk, istihbarat örgütleri CIA, BND ve EYP’nin firari FETÖ’cüler üzerinden yeni planlamaya gittiğini gündeme getirdi.

Zentürk’ün yazısının satır başları şöyle:

“Ülke kamuoyunun KOVİD-19 sorunuyla uğraştığı bir dönemde, Amerikan CIA, Alman BND ve Yunan EYP hattında şekillendirilen yeni saldırı planları, 15 Temmuz’da püskürttüğümüz emperyalizmin, FETÖ-PKK hattında yeniden yapılandığını işaret ediyor.

BND-EYP’nin himayelerindeki kaçak FETÖ’cü subayları, Suriye-Irak hattında PKK saflarına intikal ettirdiği (15 Temmuz’da başarısız olunca Silopi’den Kandil’e sığınan 3’ü tuğgeneral 62 FETÖ’cü subaydan söz etmiyorum, kaçak yaşayanlar) yönünde Ankara’ya ulaşan istihbarat önemlidir.

Yunan “derin devleti”nin aşırı milliyetçi kanadının sözcüsü ve -ne şaşırtıcı(!)- FETÖ’cü Nordic Monitor ile çalışan Pentapostagma’da yer alan yorumlarda sürekli TSK bünyesinde ikiye bölünme ve karargah çatışmaları senaryosunun yer alması bir tesadüf müdür, hayır…

Türkiye’nin TSK bünyesinde tespit edilmiş binlerce kripto unsur ile, 15 Temmuz sonrasında emniyet ve TSK/jandarmadan ihraç edilmiş silah eğitimli unsurlar hakkında alarmda olması gereken bir dönemden geçiyoruz.

TSK, kökü asırlara dayanan güçlü gelenek ve kurumsallaşmanın adıdır, tabii ki, tek bir mensubu üzerinden tartıya çıkarılamaz, ama, kaçak FETÖ unsurları ile Yunan derin devleti adına (MOSSAD’ın Debka’sı gibi) yayın yapan milliyetçi yayın organlarının Tümamiral Cihat Yaycı’ya saldırıda birleşmiş olmaları bir kriterdir.

Bu, özellikle Yunanistan’a yerleşmiş olan FETÖ unsurlarının Yunan istihbaratı ile açık bir işbirliği içinde olduğunun ana göstergesidir.

S-400 HABERİ NE ANLAMA GELİYOR?

Önce Reuters ajansına “Türkiye, S-400 savunma sistemini aktif hale getirme planını erteledi” başlığıyla bir haber yaptırdılar.

Haberde, Türk yetkilisi, “Erteleme yok, çözülmesi gereken teknik gecikme var” diyordu ama kim dinler?

ABD’nin İsrail destekli Siyonist kurumlarından Washington Enstitüsü Yakın Doğu Araştırmaları Merkezi Türkiye Bölüm Başkanı Soner Çağaptay, (Erdoğan İmparatorluğu, Türkiye ve Ortadoğu’da Politikası başlıklı İsrail’in haklarını koruyan kitabın sahibidir) “Koronavirüs Türkiye’nin Suriye ve Libya Politikasına Ters Etkisi Olacak” başlıklı son yazısı zaten emperyalizmin gelecekteki beklentisini ortaya koyuyordu.

Bu yazıyı, bir başka Siyonist kurum, Demokrasileri Savunma Vakfı’nın FETÖ’den aranan (CHP Bursa eski milletvekilidir de) Türkiye bölümü direktörü Aykan Erdemir’in “Erdoğan’ın Koronavirüs Tepkisi Türk Ekonomisini Yıkacak” başlıklı yazıyla değerlendirmekte yarar var.

Emperyalizm, KOVİD-19 günlerinden çökmüş, kapısına gelmiş ve yeniden kontrol altına alınmış bir Türkiye’nin beklentisindedir.

Bu stratejisin içimizdeki işbirlikçileri önce “Türkiye IMF ile anlaşmalı” kampanyasına sarıldılar, şimdi ise, “Türkiye, ekonomik istikrarı için Amerika’yı kızdırmamalı, S-400’ler askıya alınmalı” kampanyasına yüklenecekler…”