Yağmacılar mı?

featured

Jale Ak yazdı…

Suriyeliler Afganlar ve daha pek çok kaçak sığınmacı, uzun zamandır eleğe dönmüş olan sınırlarımızdan elini kolunu sallayarak girdi/girmeye de devam ediyor.

Büyük Türkiye Depremi’nin olduğu ilk günden beri yağma ve talana adı karışanlar da bu gruplardan çıktı hep. Memleketi zaten milyonlarca dolar zarara sokmuşlar, şimdi de o bölgeye giden yardımları talıyorlar. Yardımları yağmalamakla kalmıyor, beyaz eşyacıdan buzdolabı televizyon, zorla ve tehditle girdikleri evlerdense mücevher yağmalıyorlar.

İnsanımız canlarımız gitti, sağ kurtulanlar soğukla açlıkla susuzlukla sınanıyor. Durum gerçek bir distopyayı andırırken acılarımız, kederimiz, idarecilerin basiretsizliği ve vermeleri gereken kararları ne zamanında, ne de hiç veremeyişi yüzünden, halkın çabalarına blokaj koymaları yüzünden, yardımların yerlerine ulaşmasına engel olmaları yüzünden, sosyal paylaşım sitelerini dondurmaları, yavaşlatmaları yüzünden, öfkeye ve sinir harbine dönüştü… Ve en nihayetinde zaten bir an önce ülkelerine geri gitmeleri gerektiğini düşündüğümüz bir yığın kaçak sığınmacının yediği haltlar, yağmalar talanlar da her şeyin üzerine tüy dikti.

Ama,..
Bu sabah twitter’ı açtığımda “ŞU VİDEONUN GÜZELLİĞİNE BAKAR MISINIZ?” başlığı taşıyan videolara rastladım.

Videoların içeriği, iki üç asker üniforması giymiş ve kar maskesi takmış kişinin yağmacı Suriyeliler’i dövmesi ezmesi şeklinde. Çat, çut, paat küüt! Videolara binlerce beğeni gelmiş, altındaki yorumlar ise ‘hey maşallah’, ‘aslan mehmetçik’ filan fistan, saçma sapan yorumlar.

Videoyu çekenler, asker üniforması satın almakla asker olunamayacağını bir türlü kavrayamadıkları gibi, videoların altına yorumlar döşeyen zavallıların da afedersiniz bir .oktan haberleri yok!

1- Türk askeri üniformasının altına spor pabuç giymez. Hele bu havada.
2- Türk askeri yakaladığı adamı o şekilde döverek ve bir de üstüne videosunu çekerek kendini bu tarzda, küçük düşürmez, çünkü küçük değildir.
3- Türk Askeri ancak ona öyle bir emir verilmişse işini yapar ki, o ancak “vur” emri olur ve senin ruhun bile duymaz onun yaptıklarını.

Şimdi bunları ortaya koyduktan sonra bir düşünelim;

Bu videolar ne için ve ne amaçla servis ediliyor? Birincisi, Türk askerini Türk Ordusunu itibarsızlaştırmak, küçük düşürmek için.

İkincisi, hep oynanan aynı oyun oynanıyor üzerimizde. Suriyelinin içine de, bizim içimize de bizden gibi gözüken provokatörleri serpiştirmişler. Bu o kadar kolay bir oyundur ki, zaten var olan bıkkınlıkları, nefrete ve bu tür taşkınlıklara dönüştürmek çok kolaydır. Bu tiyatrolara ASLA itibar etmeyin. ‘Kasap et derdinde koyun can derdinde’ dediğimiz günleri yaşıyoruz.

Kayıplarımız o kadar çok ki, bu acı o kadar derin yaralar açtı ki, bu sosyal travmayı atlatabilmemiz belki yıllar, yıllar sürecek. Ve o kayıplarımızın katilleri, bizleri soyup soğana çeviren, malzemeden çala çırpa memleketi asıl talan edip yağmalayan müteahhit bozuntuları, onlara imar izni, proje onayı verenler, birbirleriyle ahbap çavuş ilişkisinde olan rüşvetçi bürokratlar, yine ellerini kollarını sallaya sallaya geziniyor. Ve gözümüzün içine bakabiliyorlar.

Ben bu spor pabuçlu askercilik oynayan ağır ‘abi’lere sorarım; Orada üç beş gariban Suriyeliyi avlayıp artistlik yapacağınıza, asıl talancıları gerçekten bu milletin ensesine sülük gibi yapışmış gerçek yağmacıları önünüze diz çöktürüp o artistlikleri yapabiliyor musunuz? Nerdee?.. Yapamazsınız. Çünkü .ötünüz yemez değil mi? Onların karşısında it gibi kuyruğunuzu sıkıştırırsınız. Çünkü sizin gibi cahil sürüsü paraya tapar. O milleti talan ede ede yağmalaya yağmalaya ensesi kalınlaşmış, semirmiş, boynuyla bedeni bir olmuş, .ötü göbeğine karışmış heriflerin karşısında düğmenizi iliklersiniz ancak!

Üç beş ‘yağmacıyı’ önünde diz çöktürüp pata küte girişmenin bir tek adı vardır o da LİNÇ. Sen askercilik oynayan kardeş, Türkçe konuşuyorsun ama ümmetçi bir Arap gibi davranıyorsun. (Arapların tamamını elbette tenzih ederim) Biz ümmet değil, milletiz. Bunu bu cahil kafalar er ya da geç öğrenecek. Öğreteceğiz. Türk devletleri Orta Asya’dan beri linççi olmamıştır. Bir kurultayı, bir yargısı hep vardır Türkün. Bu paylaşımları yapanlar bir de utanmadan profillerine Atatürk resimleri koymuşlar. Ayıptır ayıp. Mustafa Kemal Atatürk, Kurtuluş Savaşı şartlarında bile böylesi kepaze bir görüntüyü vermedi. Mahkeme kuruldu, yargılamalar yapıldı.

Türk Milletini ümmet gibi gösteren zihniyetlere müsaade etmeyeceğiz!

 

Yağmacılar mı?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 Yorum

 1. Tabi haklısınız Atatürk topal osmani süs olarak kullanıyordu:) harami suriyeliler için duyar kasmayın yakışmıyor

 2. İnsanlar hangi dilden anlıyorsa o dilden konuşulabilir, yağmacıya ‘bak canım bu yaptığın insanlığa sığmaz’ diye lafa başlanmaz, bunu yapan askerimiz olsun olmasın fark etmez, Türk milleti “her alanda” bir kurtuluş mücadelesi veriyor şu an, evet görüntüleri görünce her tokatta gözlerimi kırptım görmek istemedim ve hemen izlemeyi bıraktım, ama bunu yapan vatan çocuklarına da ne incindim ne de gururlandım, şimdi sizin bu değerli yazınızı görünce ahlaki vicdan sorgulamamı yaptım ve diyorum ki: karşı mıyım, hayır, hatta vur emri dahi çıkmalı. Bizim çoluk çocuğumuz çıplak ve yaralı ve yetim ve öksüzden, şimdi orda bu insan kılıklıların eline geçse, Allah muhafaza ya Rabbim

  • 10 Şubat 2023, 21:29

   O konuda sizinle hemfikirim. Vur emri yağma haberleri geldiği anda çıkartılmalıydı. İşin gereği budur. Kızgınlığımız TSK’ya bu yetkiyi bir türlü vermeyenleredir. Herkes bir çete kurmaya kalkışırsa kaos derinleşir. Bunun önüne kimse geçemez sonra. Ve yağmacı avına çıkanlar asker kıyafetleri giyerek, görüntüleri mehmetçik diye servis ediyorlar. Dış basın Avrupa’dan ve dünyanın her yerinden stk’lar var. Biz derdimizle mi uğraşacağız bu görüntüleri mi açıklayacağız? Sıkıntılı işler. Bu endişelerimi dile getirdim. Yoksa burada vicdan merhamet gibi bir kaygım kalmadı yağmacılığa. Ve hem o yağmacıları başımıza saranlar, hem de ülkenin tamamını talan edenlere kimse ses çıkarmıyor. Onları provoke edenler aynı eller olabilir mi? Zira her yaptıkları yanlarına kâr kaldı. Bıçaklamalar tecavüzler hırsızlıklar vs… Biz hak aramak üzere miting yapsak onbin kolluk kuvvetiyle dağıtanlar bu olanları görmüyorsa demek ki iç karışıklığı kaşıyorlar. Mehmetçiği de buna alet ediyorlar yalan dolan…

 3. Çok doğru tespitler. Düşüncelerime tercuman olduğunuz için teşekkürler.

 4. ordaki afgan pakıstanlılar yardım gönderiyo burdakiler yağma yapıyo kaliteli insan ülkesinde kalan insan diyebilirmiyiz

  • 10 Şubat 2023, 18:12

   Her zaman diyemeyiz. Ama buraya gelenler ekseriyetle cahil. Vatanını seven insan ülkesinde kalır da diyemiyorum. Ekonomik sebepler yüzünden Türkiye’den yurt dışına göç etmiş pek çok eğitimli insanımız var. Burada gösterilmeyen değer yurt dışında gösteriliyor. Göç tuhaf bir mesele. Buraya gelenlerin çoğu cihat kafasıyla geldi. Güya burada islam cumhuriyeti kurulacak, onlar da gaza yapacak işte Türk kızları da bunların cariyesi olacak filan. Suriye’den gelenler de gördüğünüz gibi. Çok zengin ve fütursuz Türkleri hiç sevmeyen Arap milliyetçileri de var, çaresiz garibanı da var, çapulcusu cahili de var. Cehalet ve savaş travması suça meyli artırıyor.

 5. “üç beş gariban Suriyeli” mi…
  Hep aynı terane, “gariban hırsızlara saldırılıyor da, esas büyük hırsızlara dokunulmuyor”..
  İkisinin savaş alan farklıdır, Sokaktakine; asker ve polise işi tarif edilmezse vatandaş adalet arar..
  Diğeri meclisde olur, hukukda olur..

  • 10 Şubat 2023, 18:03

   İşte mesele orada. Kolluk kuvvetlerine bu memlekette vakti zamanında pkklısına bile yok belden aşağısına ateş edilecek gibi talimatlar verilmişti “açılım” sürecinde. Gücü gücüne yetene türü çetecilik oyunları ‘bazı’ sonuçlara gebedir. İç karışıklık bu ülkeye nato barış gücü adı altındaki postallı işgalden başka da hiç bir şey getirmez beyefendi. Kamuoyu hükümeti kolluk kuvvetlerinin görevini yapması için emir vermesi için baskı oluşturmalı. Yoksa askercilik çetecilik oynayarak hiç bir yere varılamaz. Yarın o üç beş gariban beline takar tabancayı öyle dolaşır. Ki olmadıkları ne malum. gariban lafına takılmayın o kadar.

  • Aşağıdakileri tahrik eden yukarıdakiler değil mi?

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!