Yakup Köse'nin eşinden şok iddialar

Muhafazakar kimliğiyle bilinen ve 28 Şubat düşmanlarının simgesi olan Star gazetesi yazarı Yakup Köse'nin eşine uyguladığı şiddet gün yüzüne çıktı.

Yakup Köse'nin eşinden şok iddialar
Yakup Köse'nin eşinden şok iddialar

Star Gazetesi yazarı Yakup Köse'nin eşi Şenay Köse, gazeteci Orhan Sarıkaya'nın YouTube kanalına çarpıcı açıklamalarda bulundu.

28 Şubat sürecinde katıldığı eylem nedeniyle tutuklanan Yakup Köse'nin henüz 15 yaşındayken evlendiği ve şu sıralarda boşanma davalarının devam ettiği eşi Şenay Köse'nin ifadesine göre uyguladığı şiddet bıçaklanmaya kadar vardı. 

Eşiyle resmi nikahlarının 17 yaşındayken ailesinin rızası ile kıyıldığını belirten Şenay Köse ilk şiddeti ise Yakup Köse'nin arkadaşları ile evden ayrıldığı bir dönemde kayınvalidesinin istemi üzerine ailesinin yanına gittiği için gördüğünü ileri sürdü. 

2016 yılında bir tartışma sırasında Yakup Köse'nin bir eliyle boynunu sıkarken, diğer elindeki meyve bıçağını da koluna sapladığını söyleyen Şenay Köse, koluna yedi dikiş atıldığını söyledi.

Şenay Köse'nin iddiasına göre bu şiddet 15 yıl içerisinde zaman zaman devam etmiş.

Şenay Köse, Yakup Köse'nin evlendikleri dönem sokaktan sigara izmariti toplayıp içtiğini ancak şu anda hiçbir miras kalmamasına rağmen market sahibi olduğunu belirtti.

Bu arada Yakup Köse'ye bu iddiaları soran Orhan Sarıkaya, Star yazarının bunları reddettiğini belirtiyor.