‘Yargıda 468, TSK’da 18 bin FETÖ’cü var’

FETÖ'nün TSK ve yargı içindeki örgütüyle ilgili çarpıcı rakamlar gündeme geldi. Nedim Şener, yargıda 468 hakim ve savcının, TSK'da ise 18 bin FETÖ'cünün olduğunu söyledi.

‘Yargıda 468, TSK’da 18 bin FETÖ’cü var’

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un açıklamalarıyla ‘FETÖ’nün siyasi ayağı’ tartışması yeniden alevlendi. Ancak sadece siyasi ayak değil, örgütün TSK ve yargı içindeki uzantılarının tam olarak temizlenmediği belirtiliyor.

Gazeteci Nedim Şener, dün katıldığı CNN Türk’teki programda, TSK ve yargıdaki FETÖ mensuplarıyla ilgili iddialarda bulundu.

“FETÖ’nün siyasi ayağı tartışılırken kimse buraya bakmıyor” diyen Şener şu ifadeleri kullandı:

“Tartışmanın geldiği boyut çok üzücü. İktidarıyla muhalefetiyle FETÖ ile mücadele etmek gerekirken, bundan kazançlı çıkan ise emperyalist güçlerin desteğini arkasına alan Fethullahçı terör örgütü. MHP, CHP’nin siyasi ayağı olduğunu iddia ederek suç duyurusunda bulundu. CHP, Erdoğan’ın siyasi ayak olduğunu iddia etti. Erdoğan da bugün 2013 sonrası CHP’nin yaptıkları üzerinden FETÖ’cülükle suçladı.

SİYASİ AYAK ORTAYA DÖKÜLDÜYSE…

Aslında bu bir süreç. MİT’ine, TSK’sına, yargısına sızmış 40 yıllık bir örgütten bahsediyoruz. Tartışmanın bir tarafında da FETÖ tarafından hapse atılmış İlker Başbuğ var. FETÖ’nün siyasi ayağı ortaya döküldüyse insanların mutlu olması lazım. Ama insanlar başını rahat yastığa koyamıyor.

TSK’DA VE YARGIDAKİ FETÖ’CÜLER

Şu anda 468 tane hangimizi yargılayacak, hangi soruşturmayı açacak, hangi kararı vereceğini bilemediğimiz hakim ve savcılar görev başında. FETÖ’nün siyasi ayağını dert edinenler bunları hiç dert etmiyorlar kendilerine. 15 Temmuz’dan bu tarafa 23 bin kişi hakkında TSK’da işlem yapıldı. 15 Temmuz FETÖ darbe girişimine katılan kişi sayısı 5 bin 600. 15 Temmuz 2016 itibariyle TSK’da ne kadar FETÖ’cü olduğunu sorduğumuzda 5 bin 600 rakamı gösteriliyordu. Aradan geçen 3.5 yıl içinde bunu 4 katı daha FETÖ’cü tespit edildi. Ve bunun 18 bini ihraç edildi. 6-7 bin kişinin ihraç dosyası bekliyor hala. Halen TSK’da ankesörlü hat soruşturması kapsamında 18 bin FETÖ’cü daha tespit edildi.

CIA’NIN DARBE MESAJI

CIA’nın yan kuruşlarından birisi diyor ki ‘Orta kademe subaylar ihraçlardan rahatsızlar bir darbe girişiminde bulunabilir’ diyor. Ama kimse bu sözlerden rahatsızlık duymuyor. 18 bin FETÖ’cüyü yan yana getirseniz sivil imamlarından izin almadan tuvalete bile gidemezler. Onlar ankesörlü hatlardan aranınca gelip giden robotlardır.”