Yargıtay Daire Başkanı polise saldıran oğlunu karakoldan aldı

Yargıtay 9.Ceza Dairesi Başkanı Burhan Karaloğlu’nun, polislere mukavemet uygulayan ve ifadesi alınması için karakola götürülen oğlunu, ifadesini aldırmadan karakoldan çıkardığı öğrenildi. Serbest bırakılan Furkan Karaloğlu FETÖ üyesi olmakla yargılanıyor.

Yargıtay Daire Başkanı polise saldıran oğlunu karakoldan aldı

VERYANSIN TV

Yargıtay 9.Ceza Dairesi Başkanı Burhan Karaloğlu’nun, polislere mukavemet uygulayan ve ifadesi alınması için karakola götürülen oğlunu, ifadesini aldırmadan karakoldan çıkardığı öğrenildi. Anayasa Mahkemesi, Yargıtay ve Danıştay gibi yüksek yargı organlarında görev yapan FETÖ üyesi hakimlerin yargılandığı davalara bakan Burhan Karaloğlu’nun karakoldan kurtardığı oğlu Furkan Karaloğlu’nun da Bylock kullanıcısı olduğu ve KHK ile atıldığı, önümüzdeki ay da davası olduğu ortaya çıktı.

BABASI KURTARMAYA GİTTİ, BAŞSAVCI VEKİLİ DESTEK VERDİ

Ankara’da geçen hafta çok ilginç bir olay yaşandı.

Olay şöyle gelişti:

Kulak Burun Boğaz doktoru olan Furkan Karaloğlu, Çankaya’da aracını hatalı park edince, trafik polisleri aracı çekti. Karaloğlu, aracın çekilmesine tepki gösterince trafik polisleriyle bir süre tartışma yaşadı.

Tartışmanın büyümesinin ardından Furkan Karaloğlu görevdeki polislere saldırdı. Saldırının ardından Furkan Karaloğlu, ifadesinin alınması için en yakın karakola götürüldü.

Bu yaşanan durumdan Furkan Karaloğlu’nun babası Yargıtay 9. Ceza Dairesi Başkanı Burhan Karaloğlu’nun haberi oldu. Makam arabası ve korumalarıyla hemen karakola gittiği öğrenilen Burhan Karaloğlu’nun, önce ilçe emniyet müdürüyle ardından da il emniyet müdürlüyle görüştüğü belirtildi. Burhan Karaloğlu, emniyet müdürlerinden oğlu Furkan’ı serbest bırakmasını istedi, ancak polisler buna izin vermedi. Burhan Karaloğlu, ifadesi alınmadan götürülmesine izin vermeyen emniyet müdürlerine, kendisinin bizzat oğlunu nöbetçi savcılığa götürüp ifadesini aldıracağını söyledi. Polisler yine ikna olmadı. Tam bu esnada, polisleri Ankara Başsavcı vekillerinden biri aradı ve Furkan Karaloğlu’nun ifadesi alınmadan serbest bırakılmasını talep etti. Bu telefonun ardından Furkan Karaloğlu serbest bırakıldı.

Olayın ardından konunun sessizce kapatıldığı öğrenildi.

280 KEZ BYLOCK KULLANMIŞ

Veryansın Tv’nin edindiği bilgilere göre, polislere mukavemet eden ve ifadesi alınmadan serbest bırakılan Furkan Karaloğlu FETÖ üyesi olmakla yargılanıyor.

Daha önce devlet hastanesinde çalışan ve KHK ile atılan Furkan Karaloğlu’nun, şimdi özel bir hastanede Kulak Burun Boğaz uzmanı olarak görev yaptığı, hakkında yazılan iddianamede, FETÖ üyelerinin kullandığı kriptolu iletişim ağı Bylock’u kullandığı, FETÖ üyesi olduğu gerekçesiyle hakkında Ankara 32. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası istendiği öğrenildi.

Veryansın Tv’nin edindiği bilgilere göre,16 Aralık’ta duruşması olan Furkan Karaloğlu’nun 280 adet Bylock görüşmesi olduğu kayıtlara geçirildi. Buna rağmen tutuksuz yargılanan Furkan Karaloğlu’nun, polislere bu kadar rahat saldırmasının nedeni merak ediliyor.

9. CEZA DAİRESİ GÖREVİ DÜN İTİBARİYLE SONA ERDİ

Öte yandan, Burhan Karaloğlu’nun, Cuma günü yapılan seçimde 9. Ceza Dairesi görevinin sona erdiği öğrenildi. Karaloğlu’nun yerine Maruf Alikanoğlu’nun geldi. Karaloğlu’nun Yargıtay üyeliği ise sürüyor.

KARDEŞİ ANTALYA VALİSİ

Burhan Karaloğlu’nun dikkat çeken bir ilişkisi daha biliniyor. Burhan Karaloğlu’nun kardeşi Münir Karaloğlu da Antalya Valisi olarak görev yapıyor. Münir Karaloğlu, bir kitapta 15 Temmuz darbe girişimini o gün Bursa İl Jandarma komutanından öğrendiğini açıklamıştı.