Yeni Akit gazetesi ve Türkiye yazarı zamlara 'kumpas' dedi

Bugün ‘Şer ittifakından zam kumpası’ manşetiyle çıkan Yeni Akit gazetesi, sosyal medyada gündem oldu.

Yeni Akit gazetesi ve Türkiye yazarı zamlara 'kumpas' dedi

Enflasyon nedeniyle iktidara yönelik eleştiriler yükselirken, iktidar medyasında da hükümete karşı komplo kurulduğu yönünde teoriler yazılmaya başlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ve hükümet yetkililerinin 'fahiş fiyatla mücadele' mesajının ardından Yeni Akit gazetesinin 'Şer ittifakından zam kumpası' manşeti dikkat çekti. Gazetenin haberinde, Türkiye’deki geçim sıkıntısının “bir el” yardımı ile yapıldığı, bunun sebebinin iktidarı itibarsızlaştırma çabası olduğu yönünde yorumlar yapıldı. Haberde, “Bir el piyasa ayarlarıyla oynuyor, iktidar itibarsızlaştırılmaya çalışılıyor. Fahiş zamlar vatandaşları çaresiz bırakırken, sorumlusu hükümetmiş algısı oluşturuluyor. Son 19 yılda Türkiye’yi dünyanın sayılı süper gücü haline getiren Başkan Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki AK Parti iktidarı son dönemde piyasanın bilinçli olarak manipüle edilmesiyle itibarsızlaştırılmaya çalışılıyor" ifadelerini kullandı.

Haberde, Milli Beka Hareketi Genel Başkanı Murat Şahin'in "Son dönemlerdeki fahiş fiyatlar bir nevi sofra kumpasıdır. Görünen o ki, vesayet girişimlerinde ve karalama kampanyalarında başarılı olamayan birileri, şimdi de temel gıda ve kiralar üzerinden operasyon çekip vatandaşı mağdur etmenin ve hükümeti güçsüzleştirmenin derdindeler. Bu yıpratma girişimlerine karşı, denetimler artırılmalıdır" görüşlerine yer verdi.

UĞUR: GIDA ENFLASYONUNUN TEK AMACI ERDOĞAN'I DEVİRMEK

Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur da 'Plan derin; halkın direncini pahalılık ve açlıkla kıracaklar' başlıklı bir yazı kaleme aldı. Uğur, "Gıda enflasyonunun tek amacı var: Erdoğan’ı ve Cumhur İttifakı’nı devirmek" dedi.