Yeni Akit, Müge Anlı'yı hedef gösterdi

Atv'de ekrana gelen Müge Anlı ile Tatlı Sert programının sunucusu Müge Anlı, Yeni Akit gazetesinin hedefinde. Akit, Müge Anlı için "Müge Anlı rezaleti! Sen devlet misin?" başlığıyla skandal bir habere imza attı.

Yeni Akit, Müge Anlı'yı hedef gösterdi

Aleyna Çakır'ın ölümüyle sosyal medyada en çok konuşulan isim olan Müge Anlı bu kez de Yeni Akit gazetesinin hedefinde.

Aleyna Çakır'ın şüpheli ölümünün baş şüphelisi Ümit Uygun'un annesinin ölümüyle olaylar bambaşka bir hal aldı. Ölüm sonrası Uygun’un ailesi ve avukatı ölümün sorumlusu olarak Müge Anlı’yı suçladı.

Tehditler alan Müge Anlı, "bu işin peşini bırakmayacağım" açıklaması yaparken, sunucuya sosyal medyadan destek yağdı.

Yeni Akit gazetesi ise olayı "Müge Anlı rezaleti! Sen devlet misin?" başlığıyla haberleştirdi.

Birçok sosyal medya kullanıcısının tepki gösterdiği haberde şu ifadeler kullanıldı:

"TV ekranlarında Müge Anlı rezaleti

ATV ekranlarında yayınlanan Müge Anlı’nın sunduğu ‘Tatlı Sert’ adlı program emniyet ve yargının yapması gereken görevi üstlenmeye çalışılması nedeniyle ağır eleştiri alıyor. Son yaşanan olayın ardından sosyal medyada Müge Anlı'ya tepki gösteren kullanıcılar "Toplum psikolojisi derinden yaralanıyor" yorumunda bulundu.

En mahrem bilgileri ve uygun olmayan ailevi meseleleri milyonların gözü önünde tartıştıran ve toplumda psikolojik yıkım yaşanmasına neden olan Anlı’nın programı sosyal medya da büyük tepki çekiyor.

TV ekranlarında yargıçlığa soyunan Müge Anlı’nın toplumun psikolojisini olumsuz etkileyecek konuları milyonlara duyuracak şekilde herkesin önünde tartışmaya açması ve hiç bir hukuki dayanağı olmadan insanları zan altına bırakacak şekilde yayınlar yapması söz konusu programın saçtığı tehlikeyi gözler önüne seriyor.

Devletin yargı ve emniyet güçleri görevinin başındayken televizyon ekranlarında bu tarz programların yayınlanması toplum vicdanını yaralıyor."

Müge Anlı'dan 'Aleyna Çakır' açıklaması